Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kluczyk Ford Fiesta mk5. Jak sprawdzić czy działa?

01 Mar 2011 12:18 8617 8
  • Poziom 10  
    Witam!
    posiadam Forda Fiestę mk5 2000r. i przy zakupie dostałem tylko jeden kluczyk z 3 przyciskami, wymieniłem baterie ale nic nie działa, można to jakoś zaprogramować albo gdzieś sprawdzić czy działa? na kluczyku pisze Siemens 433,92 MHz 5wk4 725/5wk4 8686
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    a mogę wiedzieć jak to zrobić? tylko posiadam jeden kluczyk bez żadnych głównych i nic więcej nie dostałem.
  • Poziom 33  
    Według informacji zawartej w instrukcji obsługi Forda Fiesty MK5 wyjęcie baterii z pilota radiowego na dłużej niż 20 sekund powoduje rozkodowanie kluczyka.
    Należało więc albo zrobić to wystarczająco szybko, albo na czas wymiany baterii podłączyć przewodami zewnętrzne źródło napięcia podtrzymujące zasilanie elektroniki pilota. Ja też mam jeden kluczyk i zapewne też czeka mnie wymiana baterii.
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie, również proszę o pomoc.
    Bateria w pilocie padła i długo nikt jej nie wymienił, po wymianie nie działa.

BTW... kluczyk z 3 przyciskami, otwieranie, zamykanie, bagażnik. Po odłączeniu części z bagnetem od części z pilotem widać diodę. Po rozłożeniu pilota widać, że dioda ta nie jest w żaden sposób połączona z elektroniką pilota.

W każdym razie... jak to cudo zaprogramować żeby działała centralka?

Fiesta 2001 [MK5]
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Włączyć i wyłączyć zaplon 4 krotnie w ciągu 6 sekund wyjąć kluczyk i przycisnąć jakiś przycisk wsio .
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Dzięki wielkie!!! Udało się!

Podzielę się dodatkowymi spostrzeżeniami...

4 szybkie przekręcenia... wyciągam kluczyk i wciskam przycisk zamykania.
    Dodatkowo podświetlił się przycisk ogrzewania tylnej szyby.
    W tym momencie jeszcze centralka nie działała ale po kolejnym przekręceniu stacyjki już wszystko było cacy.

Robiłem to troszkę po omacku więc sam nie wiem do końca jak to powinno wyglądać ale ogólnie sposób działa.

Chciałbym jeszcze dodać, że robiłem to kilka razy. Na początku nie wychodziło. Czytając na forach o różnych sposobach programowania w różnych modelach natknąłem się dodatkowo na informację, że powinny być zamknięte drzwi i zapięte pasy kierowcy. Może to pomogło... taka mała wskazówka, sam nie wiem czy miało to jakiś wpływ na programowanie.

Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki chłopaki. zrobiłem tak jak tomasz0703 napisał i biscand i gra wszystko :) i dodam ze trzeba to robić bardzo szybko bo na początku nie wychodziło.[/b]
  • Poziom 10  
    Dziękuję PANOWIE jesteście wielcy.
    Podpowiedź znakomita dla tych co spróbują to zrobić sami - TRZEBA TO ROBIĆ BARDZO SZYBKO !
    Pozdrawiam.