Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tonsil GDN 13/30/15 4 ohm, parametry

flubber.trip 01 Mar 2011 15:33 3632 7
    flubber.trip
    Level 27  
    Witam. Nabyłem okazyjnie na allegro głośniki jak w temacie. Chce z nich zrobić jakieś monitorki, tylko nigdzie nie mogę znaleźć ich parametrów. Druga sprawa, to to że jeden jest uszkodzony, mianowicie brakuje mu cewki. Cewkę mogę zamówić w umifonie, tylko jaką?
    Jeżeli ma ktoś informacje nt. tych głośników, bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Ps. Wrzucam zdjęcie z aukcji (głośniki jeszcze do mnie nie dotarły).
    Tonsil GDN 13/30/15 4 ohm, parametry
    shadow12345
    Level 10  
    To może spytaj sie gościa od , którego to kupiłeś o parametry,może pamięta,ja na twoim miejscu bym niekupowął nieznając parametrów
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Kurcze no głośnik widmo. W żadnym katalogu nie widzę go.

Napisz do Tonsilu. Może ktoś ma kartę katalogową od niego.
    flubber.trip
    Level 27  
    Witam ponownie. Przyglądając się ostatnio, zauważyłem że te głośniki są bardzo podobne do GDN 13/40/2. Różnią się średnicą magnesu (oraz tym że ten ma doklejony drugi), oraz kolorem membrany. Czy jest duże prawdopodobieństwo że cewki w nich będą takie same?
    I jeszcze jedno pytanie. Budując na nich kolumny raczej zastosuję obudowę zamkniętą, ze względu na dynamikę. Czy parametry tego głośnika znacznie się będą różnić od GDN 13/40/2, czy obudowa liczona dla 13/40/2 mniej więcej spasuje do tego? Budowę mają bardzo podobną, więc podejrzewam że nie powinno być większych problemów.
    flubber.trip
    Level 27  
    Przeglądałem chyba wszystkie możliwe katalogi dostępne na elektrodzie, również bazy danych dla WinISD, ale postanowiłem pójść inną drogą. Pobrałem katalog, w którym są głośniki 13cm i zacząłem się im przyglądać. Dostałem olśnienia, mianowicie GDN 13/30/1. W prawdzie nie ma tam zdjęć, ale w opisie pisze że ma on polipropylenową membranę czarną, oraz plastikową kopułkę. Poza tym identyczny kosz i doklejony magnes o takich samych wymiarach. Różni się tylko kolorem membrany. Będę szedł dalej tym tropem i poszukam odpowiedniej cewki :D
    Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.
    parish
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zawsze spotykałem się u nich (w umifonie) z bardzo miłą i szybką obsługą. Przez maila czy telefon. Mailowo możesz im przesłać dane głośnika, jego rysunek, w odpowiedzi uzyskasz produkt, jaki możesz zamówić. W sumie jeszcze nigdy się na nich nie przejechałem.

Pozdrawiam.
    flubber.trip
    Level 27  
    Napisałem do umifonu, są w stanie wykonać taką cewkę. Gdy ją zamówię i do mnie dotrze, to ją tu opiszę dla potomnych :D