Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Olympus sp-510 UZ spust. Ustawia ostrość, nie robi zdjęcia.

01 Mar 2011 16:34 2093 6
 • Poziom 8  
  Brak drugiego stopnia, ustawia ostrość ale nie robi zdjęcia. Prawdopodobnie tasma od spustu. Da się naprawić czy tylko wymiana? Z tego co sie orientuje powinna chyba pasować od sp-500 uz mam racje?
 • Poziom 32  
  Tylko wymiana, to jest folia z naniesionymi ścieżkami grafitowymi więc regenerować tego się nie da. Wystarczy że aparat złapie gdzieś trochę wilgoci i może być nieszczęście w postaci braku niektórych funkcji uruchamianych pokrętłem, lub tak jak w tym wypadku niemożność wykonania zdjęcia. Element jest w zasadzie nierozbieralny, ale po zdjęciu górnego panela łatwo sprawdzić czy ścieżki na flexie nie są skorodowane.
 • Poziom 36  
  Spytam się, bo jestem zaskoczony: to tam nie ma mikroswitch'a dwu-stanowego jak np. w Canonach? Chyba, że switch jest normalny a ścieżki są do bani (grafit zamiast miedzi?)
  Tak tylko pytam.
 • Poziom 22  
  Witam !
  Jak najbardziej jest tam mikroswitch i tak jak napisał kolega gajmix ścieżki są grafitowe takie jak na fotografii a nie miedziane.

  Olympus sp-510 UZ spust. Ustawia ostrość, nie robi zdjęcia.
 • Poziom 8  
  Ma ktoś taką tasmę na sprzedanie?
 • Poziom 22  
  Witam !
  Przełącznik funkcji i spust migawki razem z taśmą są jednym zespołem i nie można wymienić samej taśmy. Przedstawiony na zdjęciu zespół pochodzi z aparatu SP 510 , jeżeli jesteś zainteresowany zakupem to pisz na pw .
 • Poziom 10  
  Witam.
  W moim przypadku pomogło rozebranie panela czyli ścięcie plastikowych kołeczków i delikatne podważenie taśm aby można było wyczyścić ścieżki. Miałem wrażenie, że była tam wilgoć i powodowało to błędy sterowania tego panela.
  Tomek