Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia gazowa Wrozamet Mastercook 1300 nie trzyma płomienia

01 Mar 2011 19:15 7270 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z kuchnią jak w temacie. Otóż piekarnik i jeden z palników nie trzymają płomienia. Wymieniłem termopary na nowe i dalej to samo. Jaki element w tego typu kuchni jeszcze odpowiada za podtrzymywanie płomienia? Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju sugestie. Pozdrawiam.
  • Szkolenia SEP
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Uprawnienia do tego typu grzebania Kolega posiada?
  • Szkolenia SEP
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Widocznie felerne termopary, albo źle wymienione. Do dalszego grzebania przy zaworach potrzebne papiery - najlepiej żółte :D (to nie żart - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi)
  • Poziom 10  
    Witam po dłuższej przerwie aby dokończyć temat. Otóż wziąłem sobie do serca ostrzeżenia starszych stażem kolegów i wezwałem speca od gazu. Usunął takie małe elektromagnesiki z zaworów i wszystko działa. Patrzyłem na ręce speca i stwierdzam, że w tym nie ma żadnej filozofii. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że teraz na tych dwóch palnikach nie mam kontroli nad samoczynnym wypływem gazu np. w przypadku zalania palnika. Pozdrawiam.
    Temat do zamknięcia.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    No chyba nie bardzo do zamknięcia a do bicia w dzwony na alarm. Co to za spec od gazu który usuwa fabryczne zabezpieczenia i zostawia kuchenkę klientowi do użytku? Widocznie jeszcze nie zainteresował się nim prokurator :cry: Siedzisz kolego na bombie z opóźnionym zapłonem :cry: Nie mówiąc o Twoich Bogu ducha winnych sąsiadach...
  • Poziom 10  
    machefi napisał:
    No chyba nie bardzo do zamknięcia a do bicia w dzwony na alarm. Co to za spec od gazu który usuwa fabryczne zabezpieczenia i zostawia kuchenkę klientowi do użytku? Widocznie jeszcze nie zainteresował się nim prokurator :cry: Siedzisz kolego na bombie z opóźnionym zapłonem :cry: Nie mówiąc o Twoich Bogu ducha winnych sąsiadach...

Z tą bombą to chyba lekka przesada. Od iluś tam lat użytkuję drugą kuchnię gazową nie mającą takich zabezpieczeń i jest wszystko w porządku. Po drugie kuchnie nie posiadające zabezpieczeń anty wypływowych gazu są nadal produkowane i cieszą się popytem. Bez niepotrzebnej paniki kol. machefi Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Moje zdanie jest takie - co zrobiła fabryka nie przerabia się i nie modernizuje na "lepsze" szczególnie w "gazie" , mało to razy słychać w polsatach , tefałenach i teleekspresach że wybuch gazu w miejscowości x zabił itp. To że od iluś tam lat użytkujesz bez problemów kuchnię bez zabezpieczeń nie świadczy że pewnego dnia nie będzie ją użytkował kto inny , poleje się mleko , zgasi płomień , ktoś zapali światło lub wejdzie z papierosem - nie nie będę pisał dalej co by było. Podaj nazwę kuchni które współcześnie produkowane i wprowadzone do obrotu pozbawione są zabezpieczenia antywypływowego , ja nie znam , zabraniają tego polskie i unijne normy . http://www.hub30.com/artykul/1725,1,Nowe-kuch...z-zabezpieczeniem-przeciw-wyplywowym-palnikow http://newsroom.electrolux.com/pl/2010/01/26/nowe-kuchnie-electrolux-i-zanussi/. http://www.cecedpolska.pl/index.php?m=docs&i=103&idd=140&a=View Pozdrawiam.Ps. nie chciałbym być jednak Twoim sąsiadem.Póki nie przerobisz kuchni do fabrycznych zabezpieczeń.