Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega8, 2x ds18b20 - płytka

01 Mar 2011 19:28 3176 3
  • Poziom 18  
    Witam

Ostatnio zmuszony potrzebą muszę zrobić termometr na wyświetlaczu lcd i dwóch czujnikach do pomiaru temperatury. Chciałem przerobić swój termometr na attiny 2313 lecz okazało się, że program jest za duży. Szperając trochę po internecie znalazłem termometr spełniający moje oczekiwania https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic811706.html lecz tam zastosowano 4 czujniki a projekt był zrobiony na pająku. Ja jak wspomniałem potrzebuję dwóch czujników i mam zamiar umieścić je na PCB i tu moja prośba o sprawdzenie takiej płytki termometru gdzie jeszcze od siebie dodałem złącze isp do programowania
    w załączniku plik z eagle i w png
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 41  
    Aby dokładnie sprawdzić Twój projekt należy posiadać również schemat który jest pierwowzorem.
    Ale nie jakiś obrazek tylko schemat narysowany w programie Eagle, i przy pomocy tego schematu stworzony projekt płytki.

Dlaczego Koledzy nie projektujecie zgodnie z logiką, tylko po najmniejszej linii oporu. Samą płytkę bez schematu. A później Macie mnóstwo błędów i komplikacji.

Przenieś gniazdo ISP zaraz przy procku, wtedy nie będziesz potrzebował prowadzić ścieżek na warstwie Top.

Obrysuj kształt płytki linią Wire (0.254mm) z warstwy Bottom(16) i Dimension(20), wtedy będziesz miał ułatwione docinanie pytki do wymiarów.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 18  
    Witam ponownie

schemat próbowałem przerysować ale bez skutecznie. Płytkę projektowałem z tego schematu
    Atmega8, 2x ds18b20 - płytka
    czy mógłbyś mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Dopiero się uczę programować jak i projektować płytki
  • Poziom 41  
    Podaj dokładną nazwę Twojego wyświetlacza LCD.
    Jak projektujesz taką płytkę pod wyświetlacz, to wskazanym by było tak ją zaprojektować, aby połączenie było jak najmniej kłopotliwe.
    Przypatrz się przykładowym projektom niżej, a zrozumiesz jak to powinno wyglądać.

Schemat nie jest trudny, więc poradzisz sobie bez problemu.
    Jeżeli wystąpią jakieś problemy, to przecież po to tu jesteśmy aby je zlikwidować.