Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powiadamianie z CA-6 przez GPRS-T1

01 Mar 2011 19:37 6144 16
  • Poziom 13  
    Witam

Zainstalowałem centralkę CA-6, która działa prawidłowo.
    Postanowiłem sam dla siebie (bez podłączenia do firmy ochroniarskiej) zrobić powiadamianie i dokupiłem moduł GPRS-T1.
    Ustawiłem wszystkie parametry wg. w instrukcji, zrobiłem transmisję testową - działa, co tydzień dostaję sms'a testowego i połączenie.

Problem polega na tym,ze ostatnio chciałem przetestować działanie powiadamiania i wywołałem alarm - wszedłem do domu nie wpisując kodu.
    Alarm włączył się (dźwiękowy, optyczny) ale nie dostałem żadnego sms'a.

Czy oprócz konfiguracji GPRS-T1 powinienem coś ustawić w CA-6 ?
    Oczywiście centralka jest podłączona do modułu (TIP,RING).

pozdrawiam
    Paweł
  • Poziom 12  
    Przepraszam, że się wtrącam ale tematy z GPRS T1 i T2 wałkuje się co chwila.
    Wystarczy trochę chcieć poszukać - sam po przeczytaniu twojego postu w ciągu 1 minuty znalazłem odpowiedź na w/w pytanie.
  • Poziom 12  
    zuziax-j1 napisał:
    sam po przeczytaniu twojego postu w ciągu 1 minuty znalazłem odpowiedź na w/w pytanie.

Szkoda, że nie podałeś linku.

W skrócie trzeba włączyć w CA monitoring (nie pomyl z powiadamianiem) na dowolny numer, w formacie CID, z wszystkimi kodami. A potem w T1 ustawić o czym ma powiadamiać.
  • Poziom 13  
    Mam prośbę o wrzucenie przykładowych zrzutów ekranu z :
    DLOAD10 - stacje i opcje, kody wejścia/strefy, kody system
    GPRS - druga zakładka transmisje testowe/powiadamianie clip/sms

Czytam instrukcję, szukam na elektrodzie/google ale nie mogę tego obczaić.
  • Poziom 13  
    Aktualizacja firmware była robiona? Znany jest błąd modułu na starszym sofcie wynikający z zapchania bufora kodami (zwłaszcza, gdy wywołasz alarm pięcioma czujkami po kolei - wszystkie zdarzenia idą w kodach co przy włączonym monitoringu, clipie, testach i powiadamianiu sms skutecznie blokuje moduł na kilka godzin)
  • Poziom 13  
    Nie wiem czy powinna.
    Tak wygląda sprawa płytek/firmware :
    CA6P v 5.2 / v 6.06 7/11/26
    GPRS-T1 v 1.2 / v 1.01 05/10/09

O ile uruchomienie i programowanie poszło dość dobrze tak tematu kodów nie czaję, dlatego chciałbym zerknąć na w/w przykładowe zrzuty, wtedy doszedłbym o co chodzi.
    Jeśli komuś nie sprawi to problemu to będę wdzięczny.
  • Poziom 13  
    Pamiętaj, że programując centralkę i moduł na kody ContactID obędzie się bez problemu z programowaniem tego wszystkiego od nowa - samo się wszystko dopasuje.

Zamieszczam udostępnione mi przez Satel firmware do T1 T2 i T3 z końca 2010 roku - warto zmienić chociażby ze względu na eliminację paru istotnych problemów. Pamiętajcie o dobrze wpiętym kablu podczas flashowania, bo inaczej uwalicie moduł!
    Załączniki:
  • Poziom 12  
    pdzran napisał:
    Mam prośbę o wrzucenie przykładowych zrzutów ekranu z :
    DLOAD10 - stacje i opcje, kody wejścia/strefy, kody system

Akurat mam Integrę, więc pewnie niewiele pomogę.

Powiadamianie z CA-6 przez GPRS-T1

pdzran napisał:

GPRS - druga zakładka transmisje testowe/powiadamianie clip/sms

Ja skonfigurowałem sobie coś takiego.

Powiadamianie z CA-6 przez GPRS-T1 Powiadamianie z CA-6 przez GPRS-T1 Powiadamianie z CA-6 przez GPRS-T1
  • Poziom 12  
    serg17 napisał:
    Zamieszczam udostępnione mi przez Satel firmware do T1 T2 i T3 z końca 2010 roku

Zrobiłem upgrade z 2.0 do 2.01, które umieściłeś. Widzę jedną nową opcję. Długość potwierdzenia można ustawić w zależności od typu używanej centrali. Więcej zmian pozytywnych nie widzę. Z negatywnych to widzę, że zniknęły opisy zdarzeń (wszystkie jako "???") na drugiej zakładce - pozostały tylko kody. Szczęśliwie miałem to już ustawione, bo teraz to nie miałbym szans tego skonfigurować.

Edit: jak wszyscy domownicy wyszli to zrobiłem mały sprawdzian. Załączyłem czuwanie i przeszedłem się po domu naruszając ok. 7 czujek. Powiadamianie mam na dwa numery CLIP (z potwierdzeniem) oraz na trzy numery SMS. Integra zgłosiła awarię stacji monitorującej, a SMS do ostatniej osoby na liście przyszedł (wg. jej informacji) po 30(!) minutach od momentu w którym poinformowałem, że będę przeprowadzał test. Albo coś nadal robię źle, albo GPRS-T1 jest tyle wart co stara Nokia wisząca na ładowarce przy centrali. Na razie jestem bardzo niezadowolony z tego zakupu.
  • Poziom 12  
    Po tej aktualizacji niestety nie jest lepiej. Nadal alarm wywołany z trzech-czterech czujek potrafi schodzić w postaci SMS-ów i CLIP-a nawet przez 2 godziny. Do jednych numerów SMS-y dochodzą, do innych nie. Nie powierzyłbym temu wynalazkowi bezpieczeństwa mojej rodziny. I to nie jest kwestia zasięgu GSM. I telefon (moja Nokia) i moduł mają 2-3 "kreski" i można bez problemu korzystać z telefonu. Problem pojemności sieci GSM też odrzuciłem. SMS-y są dostarczane kanałem kontrolnym projektowanym na nasycenie w granicach 20-30%.

Muszę rozejrzeć się za czymś innym. Najlepiej nie-Satelowym, bo srodze rozczarowało mnie ich "wsparcie techniczne". Na 4 wysłane maile zero odpowiedzi. Podczas rozmowy telefonicznej zostałem ordynarnie spławiony. Pozostaje droga reklamacji. Mam nadzieję, że uda się zwrócić to dziadostwo. Po kabelku opisanym w tym wątku, mam kolejny bezużyteczny sprzęt Satela.
  • Poziom 20  
    Spróbuj zmienić długość potwierdzenia na 400ms.
  • Poziom 12  
    joy napisał:

Czy mogę zapytać dlaczego? Wybranie opcji centrali jako INTEGRA ustawia długość potwierdzenia na 1000 ms. Przyjmuję, że producent centrali i modułu powiadamiania, jeśli z jakiegoś powodu wybrał dla swoich urządzeń właśnie 1000 ms, to wiedział co robi.
  • Poziom 20  
    Ja tak ustawiłem i w miarę wszystko działa ale problem występuje przy większej liczbie zdarzeń. Ale nie rozumiem tu Satela skoro na czerwono w opcjach monitorowania "opcję należy załączyć, jeżeli stacja monitorowania wysyła sygnały potwierdzenia dłuższe niż 0,5sek.
  • Poziom 26  
    w5h0so napisał:
    joy napisał:

Czy mogę zapytać dlaczego? Wybranie opcji centrali jako INTEGRA ustawia długość potwierdzenia na 1000 ms. Przyjmuję, że producent centrali i modułu powiadamiania, jeśli z jakiegoś powodu wybrał dla swoich urządzeń właśnie 1000 ms, to wiedział co robi.

Witam.
    Jaki format monitoringu masz ustawione w centrali a jaki w module ??
    Wrzuć na forum pliki modułu i centrali.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    joy napisał:
    Jaki format monitoringu masz ustawione w centrali a jaki w module ??
    Wrzuć na forum pliki modułu i centrali.

CID i wszystkie kody. Pliki z ustawieniami tutaj wrzuciłem. Jedyna zmiana względem tamtego, to ustawienie w module rodzaju centrali na INTEGRA po aktualizacji firmware GPRS-T1 do 2.01.
  • Poziom 26  
    [quote="w5h0so"]
    joy napisał:
    Pliki z ustawieniami tutaj wrzuciłem.

Witam
    Wrzuć "normalne " pliki konfiguracji modułu i centrali a nie tam jakieś screeny.
    Z centrali tak żeby był ze zdarzeniami.
  • Poziom 13  
    A ja mam prosbe o przykladowa konfiguracje CA-6 i T1.
    Chodzi mi o dokladne powiadamianie z ktorej czujki jest wywolany alarm, ewentualnie zanik zasilania.
    Wiecej nie potrzebuje.