Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oświetlenie korytarza LED'ami z czujnikiem

01 Mar 2011 20:59 3881 4
  • Level 2  
    Pierwszy post, więc witam serdecznie.
    Temat trochę inny jak każdy, ponieważ nie mam problemów z instalacją, ale z wyborem/doborem sprzętu.
    Za niedługo zacznie się u nas w domu instalacja dodatkowego oświetlenia na noc - na korytarzu.

Nie będę ukrywał, że chodzi tu przede wszystkim o efekt ; być może zastosujemy to w wielu miejscach. Chodzi o to, żeby lampy LED zapalały się za pomocą czujnika ruchu. Gdyby każda lampa miała swój czujnik, idąc korytarzem, ładnie powinny się po kolei przede mną zapalać. Niby nic prostszego - wybrać lampy, kupić, zainstalować.
    No i tu jest problem. Nie mam pojęcia jak to się fachowo nazywa, gdzie tego szukać. W sklepach z oświetleniem nie wiedzą o co chodzi. W internecie również ciężko znaleźć. Jeżeli już jest, to niestety na baterie, a to odpada.
    Musi być podłączenie do 230V.
    Jest też opcja, żeby do każdej lampy dokupić mały czujnik i podłączyć do niej, ale musiałby to być mały i estetyczny czujnik, bo będzie tego dość sporo.

Jesteście w stanie mi pomóc? Polecacie jakąś firmę, która tym się zajmuje?
    Może znacie już jakieś ciekawe tego typu lampy?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex
  • Level 16  
    Witam czy jest to duży korytarz?
    Ile ma być docelowo led-ów?
    Jeśli będzie dosyć dużo to efekt będzie dosyć ciężki do uzyskania takiej synchronizacji zapalania światła.
    czujniki nie zawsze "łapią" dosyć szybko podczas szybkiego przechodzenia lub się opóźniają.
    W najbliższej hurtowni elektrycznej można dokupić czujki ruchu na 360 stopni. Czujki nie są zbyt duże zamontowane na suficie wyglądają jak czujka dymu.
    Wydaje mi się tu leprze rozwiązanie zastosować 2 czujki na początku i końcu i spięcie ich razem ze wszystkimi ledami.
    Lub podzielić to na sekcje po kilka w grupie.
  • OptexOptex
  • Level 2  
    Hrabia322 wrote:
    Witam czy jest to duży korytarz?
    Ile ma być docelowo led-ów?
    Jeśli będzie dosyć dużo to efekt będzie dosyć ciężki do uzyskania takiej synchronizacji zapalania światła.
    czujniki nie zawsze "łapią" dosyć szybko podczas szybkiego przechodzenia lub się opóźniają.
    W najbliższej hurtowni elektrycznej można dokupić czujki ruchu na 360 stopni. Czujki nie są zbyt duże zamontowane na suficie wyglądają jak czujka dymu.
    Wydaje mi się tu leprze rozwiązanie zastosować 2 czujki na początku i końcu i spięcie ich razem ze wszystkimi ledami.
    Lub podzielić to na sekcje po kilka w grupie.

Korytarz jest duży, a tych led'ów będzie przynajmniej 15, natomiast chciałbym to zastosować też w salonie i innym sporym pokoju, w każdym razie chodzi o około 15 na pokój. Zdaję sobie sprawę z tego, że uzyskanie synchronizacji może być ciężkie, ale chcę spróbować, a jak się nie uda, to Twój pomysł jest dobry i na pewno go wykorzystam.

Po prostu nie potrafię skompletować małych czujników z ramami i 12V.
    Czujniki wielkości czujnika dymu są nieodpowiednie, ponieważ są za duże, a tu chodzi o to, żeby były ładnie wkomponowane, mało widoczne np. z ramie takiej lampki...
    Znalazłem to, o co mi chodzi (cały komplet), ale na baterie, więc aż nie chce mi się wierzyć, że nie ma coś takiego na te 12V
  • Level 14  
    Witam. Wystarczy wyjąć baterie i zamiast nich z 12V przez odpowiedni stabilizator dać zasilanie.