Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar c210 wymiana termostatu

michaelxxxl 01 Mar 2011 21:44 6728 6
  • #1 01 Mar 2011 21:44
    michaelxxxl
    Poziom 10  

Przepraszam od razu jeśli źle umieściłem temat, ale nie mam wprawy.

Mam problem z wymianą termostatu w/w lodówce. Lodówka nie pracowała a po rozebraniu termostatu i zwarciu przewodów podjęła pracę, wiadomo uszkodzony termostat. Wymieniłem termostat na zamiennik (według sprzedawcy w sklepie z częściami). Podłączyłem tak samo jak był stary lodówka pracuje już 2h i jeszcze się nie wyłączyła ani na chwilę.
    Moje pytanie czy to na pewno zamiennik i czy dobrze podpiąłem?

Stary termostat RANCO K59P3151
    był podpięty:
    3 - żarówka i zasilanie
    4 - (czarny przewód) kompresor
    6 - nie podłączony
    i żółto zielony do znaczku masy

Nowy termostat AS 4.1 (W4)
    3 - żarówka i zasilanie
    4 - (czarny przewód) kompresor
    6 - nie podłączony
    i żółto zielony do znaczku masy

pozdrawiam

0 6
  • #2 02 Mar 2011 10:22
    kruszyna 2
    Poziom 17  

Brak czynnika chłodzącego.

0
  • #3 02 Mar 2011 13:13
    michaelxxxl
    Poziom 10  

Czynnik chłodzący jest bo pracowała całą noc i był szron w środku rano.
    Czy ten termostat nadaje się do lodówek bez zamrażalnika?

0
  • Pomocny post
    #4 02 Mar 2011 15:28
    lopp
    Poziom 19  

Ten termostat jest od lodówek z oddzielnym zamrażalnikiem, z pomiarem temperatur na płycie chłodzącej chłodziarkę, z funkcją tzw. automatycznego odszraniania chłodziarki (tak zwana "płaczka"). Z tego co się zorientowałem to Polar C210 jest chłodziarką bez zamrażalnika z chłodzeniem przestrzeni płytą na tylnej ścianie. Termostat W-4 jest odpowiedni. Sprawdź dokładność styku końcówki termostatu z płytą (musi być bardzo dobry), postaw termostat na najniższe chłodzenie ("1"). Jeśli po trzech góra czterech godzinach bez zaglądania do środka lodówki nie będzie wyłączenia to zapewne problem z czynnikiem lub układem. Jak masz czym to możesz zmierzyć temperaturę płyty. Termostat wyłącza poniżej -17 st. przy nastawie na "1".

0
  • #5 02 Mar 2011 20:19
    michaelxxxl
    Poziom 10  

lopp napisał:
    Z tego co się zorientowałem to Polar C210 jest chłodziarką bez zamrażalnika z chłodzeniem przestrzeni płytą na tylnej ścianie. Termostat W-4 jest odpowiedni.

Tak zgadza się nie ma zamrażalnika tylko samą chłodziarkę. Przepraszam że o tym nie napisałem.
    A pod jakie piny powinienem się wpiąć? Pod 3 i 4 czy inna konfiguracja?

lopp napisał:
    Sprawdź dokładność styku końcówki termostatu z płytą (musi być bardzo dobry)

Poprawie bo faktycznie niby przypiąłem takim klipsem ale udało mi się wyjąć sondę.

lopp napisał:
    postaw termostat na najniższe chłodzenie ("1")

Nie jestem pewny gdzie jest "1" ale przekręciłem pokrętło tak jak bym wykręcał wkręt.

Czekam 3-4 h.

Po dokładnym obejrzeniu starego termostatu dopatrzyłem się przetarcia na końcówce termostatu. To chyba będzie przyczyną jego uszkodzenia.

0
  • #6 03 Mar 2011 10:16
    kruszyna 2
    Poziom 17  

Przeważnie gdy pada termostat to zaczyna być początek końca lodówki .Naprawa kosztowna moim zdaniem nie opłacalna

0
  • #7 04 Mar 2011 14:04
    michaelxxxl
    Poziom 10  

kruszyna 2 napisał:
    Przeważnie gdy pada termostat to zaczyna być początek końca lodówki .Naprawa kosztowna moim zdaniem nie opłacalna

Może dla ciebie wydatek 35,50zl jest nie opłacalny ale mi się opłaciło.

Lodówka naprawiona działa i wyłącza się. Przyczyną mojego problemu był słaby styk pomiędzy termostatem a płytą chłodzącą w lodówce.

Bardzo dziękuje "lopp" za pomoc.

Pozdrawiam

0