Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus 2001 115km kontrolka świec żarowych

danek1982 01 Mar 2011 22:08 8007 7
Texa Poland
    danek1982
    Level 9  
    Pomocy!!!
    Może mi ktoś doradzi od kilku miesięcy walczę z kontrolką świec żarowych.
    Podczas jazdy zapala się kontrolka i auto automatycznie traci moc chodzi jak traktor. Silnik po wystygnięciu nie odpali:((
    Po kilku już wizytach u mechanika okazało się, że rozkodowują się czujniki na wtryskach.
    Jednak po tygodniu użytkowania auta problem pojawia się znów.
    I znowu kodują czujnik i za każdym razem jest inny czujnik raz 2 raz 4:)
    Już nie wiemy co robić wymieniliśmy akumulator, sprawdzono wtryski i alternator według mechanika jest wszystko ok a problem wraca za tydzień!
    Pomocy!
  • Texa Poland
    galernik79
    Level 15  
    danek1982 wrote:
    Pomocy!!!
    Może mi ktoś doradzi od kilku miesięcy walczę z kontrolką świec żarowych.
    Podczas jazdy zapala się kontrolka i auto automatycznie traci moc chodzi jak traktor. Silnik po wystygnięciu nie odpali:((
    Po kilku już wizytach u mechanika okazało się, że rozkodowują się czujniki na wtryskach.
    Jednak po tygodniu użytkowania auta problem pojawia się znów.
    I znowu kodują czujnik i za każdym razem jest inny czujnik raz 2 raz 4:)
    Już nie wiemy co robić wymieniliśmy akumulator, sprawdzono wtryski i alternator według mechanika jest wszystko ok a problem wraca za tydzień!
    Pomocy!

A są takie czujniki ??
  • Texa Poland
    danek1982
    Level 9  
    no pewnie że są!!!!!
    Przecież ciągle mi je kodują!!!
    Scalak5
    Level 23  
    danek1982 wrote:
    no pewnie że są!!!!!
    Przecież ciągle mi je kodują!!!

Nie kodują ci czujników tylko każdy wtryskiwacz ma swój 16literowo-cyfrowy kod nadany przez fabrykę w procesie produkcyjnym który za pomocą IDS-a wprowadzamy do pamięci ECU auta. Istnieje 7 grup selekcyjnych do których przypisane są dane numery wtryskiwaczy. Silnik wyposażony jest w knock-sensor (czujnik spalania stukowego) który >słucha< zapłonów w poszczególnych cylindrach. Po wprowadzeniu kodów wtryskiwaczy następuje adaptacja knock-sensora do wtryskiwaczy i motorek chodzi cichutko i równomiernie. W ten sposób ustalana jest także korekcja dawek dla biegu jałowego.
    danek1982
    Level 9  
    No dobrze wiec jaka jest przyczyna ze się rozkodowuje i czy da się to naprawić?
    macvir
    Conditionally unlocked
    albo sterownik w gume leci, albo kable gdzies wody dostaly
    danek1982
    Level 9  
    To da się to naprawić:) Już sam nie wiem co robić mechanik chce mi regenerować wtryski:( sam nie wiem co z tym zrobić a tak lubię moją foczkę:))
    danek1982
    Level 9  
    Witam,i po problemie okazało się że to wtryskiwacze:( Zostały zregenerowane i auto śmiga jak szalone:))
    Najważniejsze że już po kłopocie!!!