Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Travelmate 4000 nie wykrywa urządzeń USB

02 Mar 2011 00:06 1789 3
  • Poziom 17  
    Witam

Problem jest tego typu:

Laptop Acer travelmate 4000 dostępne są 3 porty USB, na żadnym nie wykrywa urządzeń - sterowniki instaluje poprawnie, urządzenia są zasilane (jest 5V względem masy).

Nie jest to problem związany ze sterownikami czy systemem, w biosie również nie ma opcji uaktywniania obsługi USB.

Niestety nie mam informacji w jakich okolicznościach powstała usterka.

Spotkał sie ktoś z taką sytuacją ? Gdzie mogę szuka przyczyny?
  • Poziom 25  
    A podłanczałeś np: klawiaturę pod usb i sprawdzałeś czy da się nią wejść do biosu, wyeliminowało by to uszkodzenie systemu operacyjnego, druga sprawa jak piszesz zasilanie 5V jest na wszystkich gniazdach więc może być problem z sama płytą główną a dokładniej z mostkiem sb, ale zanim taka diagnoza zapadnie warto rozkręcić laptopa i pomierzyć co nie co.

Już wiem co to za model, są tam małe filtry z dwoma cewkami, L26 L28 L19 warto sprawdzić czy cewki nie maja przerwy lub zwarcia między sobą, z złącz usb linien danych usb idą do tych właśnie cewek a następnie od cewek idą wprost do mostka sb. Schemat do tego laptopa można znaleźć w sieci, jak nie wiesz gdzie daj znać.
  • Poziom 17  
    Sprawdzałem klawiaturą potem pod Linux następnie przeinstalowałem Windowsa żeby mieć pewność.

Komunikacji przez porty brak a natomiast zasilanie na wszystkich jest jakby poprawne.

Kolejna sprawa
    -Jak w tym modelu jest rozwiązana komunikacja? sygnał idzie bezpośrednio do mostka czy mamy coś po drodze?

Jutro rozbiorę sprawdzę cewki i bezpieczniki, ale ogromnym zbiegiem okoliczności było by gdyby na wszystkich portach były by spalone :|

Bezpieczniki, cewki sprawdzone wszystko ok niestety,

gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny?
  • Poziom 25  
    No nie chcę straszyć ale pozostaje tylko mostek. Model już wiekowy może gdzieś da się dorwać sprawna płytę bo wymiana bga była by zbyt kosztowna, no jeszcze pozostaje wygrzanie-przelut lub reballing ale to tez nie zagwarantuje że płyta się naprawi, mogła paść część mostka odpowiedzialna za usb. Nie jestem pewny ale w tm2300 jest taka sama płyta.