Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka wyrzynarka klasy budżetowej?

02 Mar 2011 10:04 4506 3
  • Level 12  
    Witam! Chcę kupić wyrzynarkę (skakankę) do drobnych prac remontowych. Kwota w związku z tym jest nie wysoka. Powiedzmy 100zł +/- kilkanaście (ma być nowa). Pełno tego na Allegro, ale nie chcę się wpakować w coś co po kilku użyciach się rozsypie.
    Wiem, że to niska kwota i nie ma co mówić o świetnym sprzęcie. Chcę po prostu kupić coś co mi trochę pochodzi i w tym przedziale cenowym będzie warte uwagi.
    Da się coś znaleźć ciekawego? :)

Pozdrawiam.
  • Level 12  
    Wczoraj polecano mi FERM FDJS-710, dziś znalazłem jeszcze EINHELL BT-JS 800, SKIL 4270, Skil 4375, Black Decker KS700PE

Skłaniam się ku tej pierwszej, ale nie wiem szczerze czy to najlepszy wybór z tych co podałem. Jak Wy uważacie?
  • Level 16  
    Zakup wyrzynarki w tej cenie to loteria. Miałem parę lat temu Einhell-a i nie narzekałem. B&D też posiadałem, ale wyższy model i jakoś służyła. Teraz bazuję na wyrzynarkach profesjonalnych Bosch i Protool i to jest to.
  • Level 16  
    Witam. Aby nie zaczynać nowego tematu chciałbym również zapytać o wyrzynarkę z dolnej półki.
    Mianowicie chodzi mi o dwa modele
    EINHELL BLUE LINE BT-JS 800 E
    - Regulacja skoku (4-stopniowa)
    - Podstawa przestawna do 45 st.
    - Bez narzędziowa wymiana brzeszczotu
    - Uchwyt antypoślizgowy
    - Zintegrowane odsysanie pyłu
    - Dioda LED
    Dane techniczne:
    - Moc: 800 W
    - Liczba skoków brzeszczotu: 500 - 3.000 sk/min
    - Głębokość cięcia drewno/plastik/stal: 80 / 25 / 10 mm
    - Cięcie ukośne: max 45 st.
    - Waga: 2,5 kg

EINHELL BLUE LINE BT-JS 650 E
    - Regulacja skoku (4-stopniowa)
    - Podstawa przestawna do 45 st.
    - Zintegrowane odsysanie pyłu
    Dane techniczne:
    - Moc: 650 W
    - Liczba skoków brzeszczotu: 800-3.000 sk/min
    - Głębokość cięcia drewno/plastik/stal: 80 / 20 / 10 mm
    - Cięcie ukośne: max 45 st.
    - Waga: 2,4 kg

Pierwsza wydaje się być trochę lepsza, ale używałem chwilę wyrzynarki Bosh zielona. Miała bez narzędziową wymianę ostrzy i problem był przy wyciąganiu ostrzy - zacinał się mechanizm. Pytanie czy taki typ złącza wytrzyma parę lat?
    Miałem ponad 8lat budżetową wyrzynarkę Agojama. Brzeszczot mocowany był przy użyciu imbusów jak w przypadku drugiego modelu i nie miałem z nią problemów.