Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia - obroty

DarekRz4 16 Gru 2004 14:45 29243 43
    michal__
    Poziom 16  
    A żeby oczyścić przepustnicę - należy ją koniecznie wykręcić?
  • Texa Poland
    krzys_j
    Poziom 13  
    Niestety nie zawsze czyszczenie przepustnicy skutkuje w takich przypadkach a nawet bardzo często nic nie zmienia. Wymiana przepustnicy też nie pomaga więc problem jest bardziej skomplikowany.
    zipek8
    Poziom 2  
    U mnie w skodzie fabii 2002r przebieg 63tys też pływają obroty,zarówno na biegu jałowym(delikatnie),jak i w czasie jazdy(falują jakby miał sie samochód rozpaśc..)Samochód oczywiście zagazowany.Nie było gazu to i nie było problemu.Wszystkie filtry wymienione,przepustnica czyszczona i problem pływających obrotów nadal jest.A do tego doszedł wyciek oleju.
  • Texa Poland
    marcinwozniak1
    Poziom 13  
    Wiem, że w wielu autkach nigdy nie ma problemu jak się jeździ tylko na jednym paliwie. Gdy zechcemy LPG to wszystko jest wspaniale ale tylko przez krótki czas a później zaczyna się jazda hehe. Albo czujnik temperatury, albo przepustnica czujnik jej położenia, lub kończy się na sondzie lambda hehe pierwszej lub drugiej. Najlepsze jest to , że nawet jak wymontuje się instalację LPG z samochodu to problem dalej pozostaje. Często gazownicy popełniają błąd taki, że źle dobierają emulator OBDII. A jak już coś się raz sknoci, to już nawet najstarsi górale nie pomogą.
    zipek8
    Poziom 2  
    Zasugerowano mi na początek wymianę swiec na jednoelktrodowe.Czy może ktoś mi powiedzieć jakie dokładnie świece jednoelektrodowe do Skody Fabii 1.4 MPI 50kW 2002r;silnik AME. Chodzi mi o nr katalogowy,bo wszędzie polecają 3 elektrod...??:cry:
    zigi76
    Poziom 10  
    Nie odpowiem ci- ale wiem że skoda w pewnym momencie wprowadzila tę zmianę - powód nie znany- ja ciągle smigam na tych 3 biegunowych
    zipek8
    Poziom 2  
    a co do wycieku oleju to padła uszczelka pokrywy zaworów i uszczelniacz tłoka czy cos takiego.:|
    nom
    Poziom 23  
    zigi76 napisał:
    Nie odpowiem ci- ale wiem że skoda w pewnym momencie wprowadzila tę zmianę - powód nie znany- ja ciągle smigam na tych 3 biegunowych

Najpierw Skoda montowała do tego silnika NGK BKR 6ETA-10, potem Champion RC 89 PVC, a na końcu Brisk DR 15 TC (ja mam te ostatnie 3 elektrodowe). Po 60-tyś. km wymieniłem na te same i prześmigałem na samym gazie 55 tys. km, przy 120 tys. km znowu wymiana chyba na te same. :-)
    Nie wiem czemu zmienili świece, może oszczędność kosztów? :-)
    sebastian.los
    Poziom 19  
    Jesli macie problem z obrotami w Fabi prosze wykonac nastepujace czynosci
    -czysczenie przepustnicy
    -przeprowadzic adaptacje przepustnicy
    Jesli to nie pomoze to
    -zapalic silnik i na chwile odłaczyc jeden z wtryskiwaczy

Pozdrawiam
    lindonerl
    Poziom 17  
    A po co ten wtryskiwacz adłanczać????
    zipek8
    Poziom 2  
    po wymianie usczelki pokrywy zaworów i usczelki tłoka znikł problem bardzo falujących obrotów("aż trzęsło całą skrzynia").falują leciutko na biegu jałowym.a po wymianie rozrządu(łańcucha) nadal falują na jałowym ale jakby troszke mniej.
    nom
    Poziom 23  
    Mi na lpg II generacji (BRC Blitz) obroty nie falują, natomiast na benzynie lekko poszarpuje. :-)
    Samochód ma 116 tys. km i rozrządu jeszcze nie wymieniałem, przepustnicy nie czyściłem, jedynie świece wymieniłem po 60 tys. km.
    patrykkierepka
    Poziom 2  
    Ja mam podobny problem w Fabia 1.4MPI z falującymi obrotami, pomiędzy 8000-1500 na zimnym silniku a po rozgrzaniu stabilizują sie na okolo 1400.

Czy jest to problem z przepustnicą tak jak powyżej czy raczej coś innego?
    DarekRz4
    Poziom 24  
    Witam

W moim przypadku czyszczenie przepustnicy pomogło. Objaw falowania obrotów zniknął całkowicie.

pozdrawiam