Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT 1010, wymiana łożyska

zzeus 02 Mar 2011 12:37 14399 10
  • #1 02 Mar 2011 12:37
    zzeus
    Poziom 8  

Pralka ostatnim czasem zaczęła mocno tłuc i brudzić pranie więc postanowiłem sprawdzić co się dokładnie tam dzieje. Po zdjęciu obudowy i koła pasowego znalazłem źródło problemu. Łozysko się ze mną pożegnało i teraz mam kilka pytanian gdyż mam dosyć daleko do większego miasto obecnie także chciałbym pojechać przygotowanym.

1.Czy to łożysko można zdjąć bez jakiś specjalnych narzędzi czy muszę szukać czegoś serwisowego?

2.Jaki jest numer serwisowy łożyska oraz czy go dostane w jakimś sklepie z częściami AGD?

3. Na zdjęciu widać że jest blaszka która styka się z łożyskiem i ona jest przykręcona a śrubka jest przykryta zabezpieczeniem przez zwarciem i czy dostane coś takiego w sklepie czy muszę coś improwizować?

Żeby obrazować sytuacje dołączam zdjęcie.
    Dziękuje za wszelkie sugestie.

Electrolux EWT 1010, wymiana łożyska

0 10
  • Pomocny post
    #2 02 Mar 2011 15:00
    egon42
    Poziom 37  

Według moich danych występuje w tej pralce komplet łożysko z obudową i uszczelkami o symbolu 4071306494 strona bierna i 4071306502 strona czynna zdjęć nie daję wystarczy wpisać symbole w Google i sprawdzić wyniki. Może się też da wymienić same łożyska i zimeringi ale to robota dużo bardziej skomplikowana.

1
  • Pomocny post
    #3 02 Mar 2011 22:32
    wosokol
    Poziom 20  

1. blaszką się nie przejmuj. masz tam otworek w blaszcze i wyprofilowany otwór w zbiorniku więc bierzesz niezbyt długi wkręt i przykręcasz . w oryginalnym zestawie naprawczym electrolux-a masz ten wkręt w komplecie.
    2. zespół łożysk demontujesz wykręcając najlepiej odpowiednim przyrządem. kierunek wykręcania masz zaznaczony na obudowie łożyska (napis OPEN aby wykręcić). z jednej strony zbiornika jest gwint lewy z drugiej prawy.

0
  • #4 03 Mar 2011 08:00
    zzeus
    Poziom 8  

Dziękuję za pomoc, łożysko okazało się być 4071306494 z lewym gwintem. Dostałem w sklepie z częściami AGD niebieski zamiennik włoski za 75zł i niestety małe ale gdyż ma troszkę mniejszą średnice wgłębienia na O-ring, także uszczelka która była pierwotnie nie chciał za bardzo współpracować a w zestawienie niestety nie było. Klucza serwisowego oczywiście nie mam ale dwa śrubokręty oraz dźwignia dały rady. Łożysko jest na miejscu, szczelne a pralka cicha. :)

0
  • #5 03 Mar 2011 09:54
    egon42
    Poziom 37  

Dodam że powinno się wymienić oba zespoły naprawcze od strony koła pasowego jak i z drugiej strony też a kolega pisze o 1 łożysku.

0
  • #6 03 Mar 2011 11:57
    zzeus
    Poziom 8  

A to nie wiedziałem, w zasadzie zastanawiałem się nad wymianą obydwu stron z tym że w sklepie nie było drugiej strony i nie byłem zbytnio przekonany co do jakości zamienników także puki co została wymieniona jedna strona a za drugim łożyskiem będę się rozglądał. ;)

0
  • #7 03 Mar 2013 09:52
    matafix6
    Poziom 12  

Witam.
    Nie chce mnożyć tematów więc podepnę się tu.
    Pralka to EWT 1011
    Awaria to uwalone łożysko po stronie biernej. (Z tego co zauważyłem u siebie i ze zdjęć w necie to głównym powodem uszkodzenia łożyska jest uszczelniacz, myślę, że jak by nie zaczął przepuszczać to łożysko pochodziło by jeszcze)
    Czy te łożysko będzie pasować do mojej pralki http://allegro.pl/ulozyskowanie-electrolux-aeg-bierne-6204-i3047141878.html
    U siebie też mam 6204 tylko czy korpus jest taki sam.
    Wymieniać stronę czynną na zamiennik czy zostawić oryginał ?
    Czym smarować nowy zespół łożyskowy(smarem sylikonowym?) i gdzie? Tylko w miejscach łączenia plastików czy np oś bębna też ?

0
  • #8 03 Mar 2013 15:32
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 03 Mar 2013 16:26
    matafix6
    Poziom 12  

Czyli mogę lekko przesmarować oś w miejscu styku z uszczelniaczem ?

1
  • #10 30 Sie 2013 12:14
    xbox12
    Poziom 1  

A propos EWT 1011 co się dzieje, że po praniu ubrania mają małe dziurki. Nadmieniam, że bęben jest gładki.

0