Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP model: PS-3701-1C - pin out - start zasilacza.

02 Mar 2011 12:47 8907 17
  • Poziom 11  
    Witam.
    Dorwałem taki oto zasilacz serwerowy, który ma mi posłużyć do delikatnie innych celów i potrzebuję informacji dot.: opisu wyjść zasilacza oraz sposobu uruchomienia "na sucho"...

Jesteście w stanie pomóc?
    Z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam
    Robert
  • Moderator
    Witam.
    Jeśli uważasz, że tak lakoniczna informacja bez udokumentowania jej zdjęciami z naklejki oraz samego zasilacza wraz z jego głównymi wtykami jest do pominięcia. :cry:
  • Poziom 11  
    TONI_2003 napisał:
    Witam.
    Jeśli uważasz, że tak lakoniczna informacja bez udokumentowania jej zdjęciami z naklejki oraz samego zasilacza wraz z jego głównymi wtykami jest do pominięcia. :cry:

Z powyższego rozumiem, że potrzeba więcej info i totalnej dokumentacji graficzno - muzycznej....

Juz się poprawiam wstawiając tymczasem zdjęcie z jakiegoś sklepu (mam nadzieję że nie złamię regulaminu)...
    zdjęcie zasilacza

i uzupełniając dane:
    zasilacz najczęściej był wykorzystywany w serwerze ML350 G4 serii ProLiant

Jeśli zajdzie taka potrzeba to wstawię zdjęcia dokładniejsze...

Pozdrawiam
    Robert
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Zawsze zachodzi taka potrzeba, gdy rozpoczynasz temat z naprawą zasilacza, a szczególnie w przypadku tak rzadkiego modelu. Czekamy na zdjęcia, także środka. Wyprowadzenia niektórych napięć możesz samemu odgadnąć, oglądając wyprowadzenia przewodów z samej płytki.
  • Poziom 11  
    OK, poniżej zdjęcia...
    HP model: PS-3701-1C - pin out - start zasilacza. HP model: PS-3701-1C - pin out - start zasilacza.

Pozdrawiam
    Robert
  • Moderator
    Jeśli nie możesz znaleźć napięcia +5VAUX po podpięciu do sieci 230V to tego zasilacza nie odpalisz raczej samego, a on sam nie jest prawdopodobnie samodzielną jednostką....
  • Poziom 11  
    Okazuje się iż te 5V występuje... (znów braki w opisie - moja wina).
    Po podłączeniu do sieci włącza się wentylator i pojawia się wartość 5V. Sugerujesz podłączyć jakiekolwiek obciążenie pod te 5V? Podejrzewam, iż to nie wystarczy - w innych typach zasilaczy serwerowych nawet HP niestety, ale trzeba zewrzeć styki (typu Power ON czy Stand-by z GND)... Pytanie tylko, które z wyjść odpowiadają ze te połączenia?

Edit: 26 Mar 2011 20:48
    Witam po krótkiej przerwie...

Do swojego zasilacza udało mi się dorwać tzw. backplane z połączeniami i tu kolejna zagwozdka. Wtyczki 20 i 24 pin molex prawdopodobnie są inaczej połączone niż w standardach ATX (takie widzi-misie HP) - tu pytanie: czy ktoś z szanownego grona elektrodowiczów zna opis tych wtyczek?

Pozdrawiam
    Robert
  • Poziom 19  
    Spróbuj to ugryźć z drugiej strony - poszukaj w dokumentacji płyt z którymi zasilacz pracował.
    Miałem podobny problem i właśnie posługując się instrukcją płyty głównej udało mi się go rozwiązać.
  • Poziom 11  
    Niestety nie znalazłem takiej dokumentacji, która zawierałaby potrzebne mi informacje...
    Wracając do zasilacza - udało się go uruchomić, a pokazane połączenie jest na załączonym zdjęciu.
    Mam nadzieję, że takie połączenie wystarczy i żeby się o tym przekonać pozostają jeszcze do wykonania próby obciążeniowe.
    Przede mną nowy cel: chciałbym aby docelowa elektrownia składająca się z dwóch takich zasilaczy oddawała zarówno 12V jak i 24V.

Pytania:
    1. Na co zwrócić uwagę?
    2. Jak podejść do tematu?
    3. Co prawda obudowy nie będą się ze sobą stykały, ale czy spróbować "odłączyć" masę od obudowy przynajmniej jednego z nich?
    4. Czy rysunek słusznie pokazuje, iż uziemienie 2 zasilaczy nie powinno być połączone?

Pozdrawiam
    Robert
  • Poziom 19  
    Tu już Ci odpowiem jako elektryk - "uziemienie" czyli przewód ochronny musi być podłączony. Nie ważne czy będzie to przewód PE linii zasilającej, czy połączenie wyrównawcze, na obu obudowach mają być wyrównane potencjały.
  • Poziom 11  
    No to odpowiedź na pyt. nr 4 jest - dzięki! - czekam na porady dot. pozostałych tak żeby czegoś nie spalić...
  • Poziom 19  
    Weź tylko pod uwagę, że wypowiadam się patrząc na to w kategorii bezpieczeństwa użytkowania urządzeń elektrycznych.
    Na zdrowy rozum proponowane przez Ciebie połączenie źle wygląda.
    GND (-) z wyjścia zasilacza to ten sam potencjał co obudowa, obudowy obydwu zasilaczy mają też jednakowy potencjał (bynajmniej w/g mnie muszą taki mieć). Zwierając +12V jednego z zasilaczy z GND (-) drugiego zrobisz zwarcie.
    Nie mam dostatecznej wiedzy aby przewidzieć co można od strony "elektronicznej" z tym fantem zrobić. Osobiście też nie spotkałem się z "mostkowaniem" 2 zasilaczy impulsowych w celu podwojenia napięcia i nie wydaje mi się aby to było możliwe.
  • Poziom 11  
    Zabierając sie do przeróbki zasilacza trafiłem na taką stronę - wychodzi jednak na to że może to nie być takie proste w moim przypadku. Na początek sprawdzę czy faktycznie uziemienie powiedzmy na wejściu jest połączone z masą (GND na wyjściu)...
  • Poziom 19  
    Na tyle na ile jestem dobry z angielskiego, po pobieżnym zapoznaniu się z podlinkowaną stroną, mogę zgodzić się z zaprezentowanym tam rozwiązaniem.
    Gość rozwiązał problem konieczności "uziemienia" obudów poprzez dodatkową izolację gotowego urządzenia. Takie rozwiązanie jest poprawne od strony ochrony przeciwporażeniowej.
    Jeżeli zamkniesz te zasilacze w nieprzewodzącej obudowie nie musisz podłączać przewodu PE. Jeżeli dodatkowo odizolujesz je od siebie, to myślę, że bez problemu będą pracować jako 2x12 lub 1x24V.
  • Poziom 11  
    Jeśli jednak chciałbym zostawić przewód uziemienia to czy wariant:
    - przewód PE podłączony do dwóch zasilaczy, w zasilaczach obudowy oddzielone od masy (GND - wyjście), zasilacze odizolowane od siebie - będzie w zgodzie ze sztuką i ma szansę "przetrwania" zwłaszcza jeśli chodzi o elektronikę?
  • Poziom 19  
    Zastosujesz po prostu inny wariant "izolacji" - nikomu nie powinna stać się krzywda.
    Ciekawi mnie tylko czy tak łatwo będzie odizolować elektronikę od obudowy, w zwykłym zasilaczu AT/ATX wystarczą 4 podkładki ciekawe jak jest w wypadku posiadanego przez Ciebie modelu.
    Co do elektroniki - już pisałem, moja wiedza w tym zakresie jest zbyt skromna, żeby miarodajnie się wypowiedzieć. Na zdrowy rozum powinno działać.
  • Poziom 11  
    Odseparowanie jest w takim bądź razie jeszcze prostsze niż w zasilaczu ATX... Wystarczy usunąć punkt styku zaznaczony na poniższym zdjęciu (jest to jedyne miejsce gdzie obudowa łączy się z częścią elektroniczną).

Pozdrawiam
    Robert
  • Poziom 1