Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób na piszczące cewki w laptopie

02 Mar 2011 13:05 7112 5
 • Poziom 13  
  W związku z tym, że u mnie w lapku piszczą cewki ? to mam kilka pytań:
  1. czy cewki to te małe czarne elementy wokół procesora czy może te większe szare (po prawej stronie procesora)
  Sposób na piszczące cewki w laptopie Sposób na piszczące cewki w laptopie
  2. u mnie piszczenie wydobywa się z okolic zaznaczonych czerwonym kółeczkiem, piszczenie jest mocniejsze na zasilaniu bateryjnym
  Sposób na piszczące cewki w laptopie


  Mój laptop jest na gwarancji, jednak serwis olewa ten problem. Sprzęt był już z tą wadą w serwisie. Niby to naprawiono na co mam papiery a komputer jak piszczał tak piszczy. Nic po wizycie się nie zmieniło poza faktem, że mnie olali. Podczas pracy na zasilaczu piszczenie jest bardzo głośne. Przez pierwsze 5 minut po odpaleniu komputera na zasilaczu jest to takie "trrr trr trr trr" a jak się już nagrzeje to wtedy jest to pisk "piiii piii piii". Podczas pracy na zasilaniu sieciowym piski są prawie nie słyszalne. Jak samemu rozwiązać ten problem?. Czytałem o zalaniu cewek superglue:
  http://technicqll.pl/
  w tym temacie:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1645087.html

  Co mi radzicie?.
 • Poziom 17  
  Cewki to te większe szare. Oddaj do dobrego alternatywnego serwisu niech ci wymienią te cewki. Niczym nie zalewaj bo możesz spowodować nieodwracalne uszkodzenia.
 • Poziom 13  
  kolos59 napisał:
  Cewki to te większe szare. Oddaj do dobrego alternatywnego serwisu niech ci wymienią te cewki. Niczym nie zalewaj bo możesz spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

  Szczerze to nie chcę wydawać kasy na naprawę bo i tak mi nikt nie da na to gwarancji, że po wymianie cewek nie przestaną piszczeć. O jakich uszkodzeniach mówisz?. Same cewki raczej się nie uszkodzą a w naprawach nie jestem zielony więc dałbym radę. Zresztą wiele serwisów robi tak, że zalewa czymś cewki i jest to normalne zjawisko.
 • Poziom 17  
  Gdy zalejesz cewki jakimś specyfikiem prawdopodobnie będzie on nie do usunięcia w razie konieczności. Stracisz gwarancję. Zalanie masą epoksydową może pomóc jednak nie wiem czy cewki na skutek pogorszenia chłodzenia nie przegrzeją się i spalą. Można spróbować sylikonem sanitarnym lub na początek spróbuj przykleić do cewek od góry małe kawałeczki maty bitumicznej do wygłuszania firmy Boll. Super glue lub inne kleje cyjanopanowe nie polecam.
 • Poziom 33  
  Kiedyś stosowane na takie przypadłości w starej elektronice stosowano wosk ale nie taki ze świeczek ;) chociaz przypuszczam ,ze i tak sie roztopi ;)
 • Poziom 13  
  Być może oddałbym lapka do niezależnego serwisu, ale na pewno stracę gwarancję a poza tym w lubelskim raczej nie ma dobrych serwisów:D a wysyłać płyty od lapka nie zamierzam :) Czy lakiery termiczne zostawiają jakieś ślady po wyschnięciu?.