Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób na piszczące cewki w laptopie

Mik99 02 Mar 2011 13:05 6092 5
  • #1 02 Mar 2011 13:05
    Mik99
    Poziom 13  

W związku z tym, że u mnie w lapku piszczą cewki ? to mam kilka pytań:
    1. czy cewki to te małe czarne elementy wokół procesora czy może te większe szare (po prawej stronie procesora)
    Sposób na piszczące cewki w laptopie Sposób na piszczące cewki w laptopie
    2. u mnie piszczenie wydobywa się z okolic zaznaczonych czerwonym kółeczkiem, piszczenie jest mocniejsze na zasilaniu bateryjnym
    Sposób na piszczące cewki w laptopie

Mój laptop jest na gwarancji, jednak serwis olewa ten problem. Sprzęt był już z tą wadą w serwisie. Niby to naprawiono na co mam papiery a komputer jak piszczał tak piszczy. Nic po wizycie się nie zmieniło poza faktem, że mnie olali. Podczas pracy na zasilaczu piszczenie jest bardzo głośne. Przez pierwsze 5 minut po odpaleniu komputera na zasilaczu jest to takie "trrr trr trr trr" a jak się już nagrzeje to wtedy jest to pisk "piiii piii piii". Podczas pracy na zasilaniu sieciowym piski są prawie nie słyszalne. Jak samemu rozwiązać ten problem?. Czytałem o zalaniu cewek superglue:
    http://technicqll.pl/
    w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...wki+klej&sid=ebefc7f71df56263d09c5310c366ef88

Co mi radzicie?.

0 5
  • #2 02 Mar 2011 14:02
    kolos59
    Poziom 17  

Cewki to te większe szare. Oddaj do dobrego alternatywnego serwisu niech ci wymienią te cewki. Niczym nie zalewaj bo możesz spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

0
  • #3 02 Mar 2011 14:12
    Mik99
    Poziom 13  

kolos59 napisał:
    Cewki to te większe szare. Oddaj do dobrego alternatywnego serwisu niech ci wymienią te cewki. Niczym nie zalewaj bo możesz spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

Szczerze to nie chcę wydawać kasy na naprawę bo i tak mi nikt nie da na to gwarancji, że po wymianie cewek nie przestaną piszczeć. O jakich uszkodzeniach mówisz?. Same cewki raczej się nie uszkodzą a w naprawach nie jestem zielony więc dałbym radę. Zresztą wiele serwisów robi tak, że zalewa czymś cewki i jest to normalne zjawisko.

0
  • #4 02 Mar 2011 14:29
    kolos59
    Poziom 17  

Gdy zalejesz cewki jakimś specyfikiem prawdopodobnie będzie on nie do usunięcia w razie konieczności. Stracisz gwarancję. Zalanie masą epoksydową może pomóc jednak nie wiem czy cewki na skutek pogorszenia chłodzenia nie przegrzeją się i spalą. Można spróbować sylikonem sanitarnym lub na początek spróbuj przykleić do cewek od góry małe kawałeczki maty bitumicznej do wygłuszania firmy Boll. Super glue lub inne kleje cyjanopanowe nie polecam.

0
  • #5 02 Mar 2011 14:48
    _1KOKO
    Poziom 32  

Kiedyś stosowane na takie przypadłości w starej elektronice stosowano wosk ale nie taki ze świeczek ;) chociaz przypuszczam ,ze i tak sie roztopi ;)

0
  • #6 02 Mar 2011 16:38
    Mik99
    Poziom 13  

Być może oddałbym lapka do niezależnego serwisu, ale na pewno stracę gwarancję a poza tym w lubelskim raczej nie ma dobrych serwisów:D a wysyłać płyty od lapka nie zamierzam :) Czy lakiery termiczne zostawiają jakieś ślady po wyschnięciu?.

0