Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laskomex LM-4S instalacja przy kablu 4 żyłowym

jansie 02 Mar 2011 15:52 2352 0
    jansie
    Poziom 9  
    Witam. Kolega moj kupił domofon Laskomex LM-4S i... pozostał tylko sam kabel 4 zyłowy. Nie wiem jaki był podłączony ani jak poprzedni domofon. Coś czytałem o Laskomexie i ... mam Bialy - 2 słuchawka. Ziel-3. Wsyzstko szcha cicho. Nie wiem co yrobi dalej. Jak podłącze jeden kabelek (niebieski z 4) to wszystko słychać dobrze . 4 to wiem że masa.. I nie wiem jak to zmostkować. Jak podłączyć dalej. W zasadzie 2 i 3 jest najprawdopodobniej dobrze / czyli słuchawka i mikrofon. Tyle, że jak zmasować aby bylo głośno. I gdy podłączę ten niebieski do 4 i zmostkuje 4 z 5 zaczepem to otwiera wtedy drzwi. Tak wiec najpradopodobniej niebieski jest od zaczepu. Ale gdy podłączę pod 5 niebieski / to zaczep nie działa . Nie wiem jak i co dalej robić. Jak i co zmasować? 1 wiem że to wywołąnie. Ale nie zabardzo działa przy różnych kombinacjach. W kazdym razie najważniejsze jak i co ew. zmostkować? Bo chyba mikr i słuch mam o.k. Tylko ta masa. I co z masa rygla? Namiesyaem, ale jest mało troche czasu, a kolega biedny, kasy brak, pacy brak... A slyszeć by sie chciałoi kto chce wejść Bio może i pracę wtedy jakiś kolega by zadzwonił. Bo tak by się normalnego fachowca od domofonów wzięło zawezwało

Dodano po 43 [minuty]:

Sorry jeszcze raz... zaczepy w/g nr. 1(wywolanie) - nie wiem co podłączyc? 2 ( słuchawka) w moim przypadku biały, 3 (mikrofon) w moim przypadku zielony, 4 masa, 5 (zaczep) - podłączyłem niebieski, 7 masa zaczepu. I zmostkowałem 4 z 5 , ,3 z 7 i.... wszystko niby działa, oprócz wywołania. Co zrobić dalej? Bo co z domofonu bez możliwości tego, aby ktoś do kolegi zadzwonił? Mozna gadać, można otwierać, można wszystko, ale nikt nie zadzwoni !!! Pozostał czerwony, który podłaczałem pod 1, próbowałem na różne rodzaje mostkować, ale nic z tego. Dzwonka nie słychać. POMOCY PROSZE !!!!