Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk WDC, zgrzyt, zawias notebooka

rkp 02 Mar 2011 15:47 1119 5
  • #1 02 Mar 2011 15:47
    rkp
    Poziom 8  

Cześć, mam problem z dyskiem WDC WD3200BEVT-22ZCT0. Jakiś czasu przy operacjach na niektórych plikach czy pracy z programami występował zgrzyt i komputer zawieszał. Dysk sformatowałem cały, usunąłem wszystkie partycje utworzyłem na nowo, postawiłem system sytuacja ucichła - obecnie notebook działa na vista, wcześniej było windows7 - jeśli to istotne. Dziś komputer znów się zawiesił. Załączam screen z HD Tune i CrystalDiskInfo.

Dysk WDC, zgrzyt, zawias notebooka Dysk WDC, zgrzyt, zawias notebooka[/url]

Dodam jeszcze, że przy zakładce ErrorScan w HD Tune w pewnym momencie po ok 50sek skanowania następuje znajomy zgrzyt i system się wiesza, pomaga tylko reset.

Czytałem, że w podobnych przypadach robi się reemap, może to pomóc i u mnie czy inwestować w nowy dysk?
    Pozdrawiam , Rafał

0 5
  • Pomocny post
    #2 02 Mar 2011 17:26
    Sasni
    Poziom 20  

Jeżeli dysk nie jest na gwarancji, to zawsze można spróbować.

0
  • #3 02 Mar 2011 17:30
    rkp
    Poziom 8  

nie ma już, a mógłbym prosić o jakaś interpretacje, rozszyfrowanie tych logów, bo szczerze mówiąc, wszystko póki coś opiera się na domysłach, co dyskowi właściwie jest :)

0
  • Pomocny post
    #4 02 Mar 2011 17:42
    Sasni
    Poziom 20  

Wikipedia napisał:
    C5 Liczba sektorów niestabilnych (Current Pending Sector Count) - Liczba sektorów oznaczonych jako niestabilne i czekajacych na operacje remapowania.

Zrób sobie w miarę możliwości kopię ważnych danych z dysku a potem zarzuć MHDD wykonaj zerowanie a potem remap.

Na koniec w celu upewnienia się, że dysk jest w lepszej formie przeprowadź jeszcze raz test S.M.A.R.T i porównaj z tym zamieszczonym powyżej. A najlepiej wklej poniżej dla przyszłych pokoleń.

0
  • #6 05 Mar 2011 14:45
    rkp
    Poziom 8  

"Catastrophic failure, disck broken."
    Wnioskuję,że kosz, niemniej dziękuje za pomoc

0