Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa buggy na bazie Opla Kadeta

Barton-wlkp 02 Mar 2011 18:05 2805 4
  • #1 02 Mar 2011 18:05
    Barton-wlkp
    Poziom 21  

Planuję zbudować buggy.
    Jako dawcę planowałem kadeta 1,6 84PS, silnik bardzo prosty i bezkolizyjny, elektronika minimalna.
    Cały samochód mogę mieć za 600 pln, pytanie czy warto i ile pochłonie dalsza budowa?

Materiał mogę kupić od znajomego po 2 pln za kilo, ma spory punkt ze złomem.
    Mam też pomoc 2 kolegów, co już swoje pobudowali, ale poza ich opiniami chciałbym usłyszeć jeszcze inne.

Plan był zrobić podstawę z profili 50x80, klatkę z rurek 1" i 5/8", wiem, że to może i za ciężkie, ale powinno wytrzymać 2 osoby i 4 cylindrowy silnik
    Spawanie, gięcie, cięcie i większość prac przy klatce wykonam sam.
    Co do reszty, to będzie w połowie praca moja z kolegami i zlecanie pracy 2 firmom.

Wiem, że temat nie raz był przerabiany, ale odpowiedzi konkretnie na moje pytanie nie znalazłem.

Moderowany przez Jasiek690:

Na prośbę autora - temat zamykam.

0 4
  • #2 30 Kwi 2011 23:25
    maxiret1
    Poziom 9  

Co do kosztów to wykończenie może kosztować od 50 PLN do 5000 PLN albo i więcej,
    wszystko zależy co chcesz tam mieć i jakie konkretnie ma przeznaczenie dany pojazd.
    Jeśli chodzi o budowę takich pojazdów to mam trochę doświadczenia;), jak co to pisz na PW. Pozdro.

1
  • #3 08 Maj 2011 15:24
    M-Zender
    Poziom 9  

Jak masz materiał za grosze i kadeta za 600zł to max z 2 tyś wydasz jak zaszalejesz ,wydaje mi sie że na oko jeśli wszystko z kadeta poprzekładasz to wyjdzie Cie z 1500-2000zł wydasz ,gdzies tyle kosztuje buggy z malczana a to praktycznie to samo :)

0
  • #4 09 Maj 2011 13:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto