Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo s40 centralny zamek!

rafal999992 02 Mar 2011 18:58 4109 7
    rafal999992
    Level 9  
    Witam,
    mam volvo s40 2000 r. 1.9 tdi. Moj problem polega na tym ze pilot nie dziala od pewnego momentu a jak chce otworzyc kluczykiem to zamek od kierowcy nie ma sily wrocic do normalnego stanu, od tamtej pory caly czas swieca sie lampki od elektrycznych szyb i tak jakby radio wlaczało sie troche dluzej. Sprawdzałem bezpieczniki zarowno te pod maska jak i te pod kierownica. nie wiem co moze byc przyczyna takiego stanu prosze o pomoc!!!

Z góry dziekuje.
    rafal999992
    Level 9  
    tomgart wrote:
    A jak zapala? Może wina być po stronie akumulatora, za niskie napięcie.

zapala normalnie
  • Helpful post
    tomgart
    Level 25  
    W moim V40 2002r czasami w tylnych drzwiach zamek nie zawsze odbija, trzeba nacisnąć pilota jeszcze raz. Natomiast nie dzieje się tak jak już silnik jest odpalony.
    Jesli masz przycisk blokady drzwi wewnątrz, sprawdź czy tak samo się dzieje jak jest silnik jest włączony.
    rafal999992
    Level 9  
    nie moge dosc co sie dzieje. czy jakie zwarcie sie robi czy cos bo jak samochod stoi w garazu to akumulator sie rozladowywuje. przypominam ze caly czas swica sie diody w przyciskach od szyb!!! prosze o pomoc
    tomgart
    Level 25  
    Najprawdopodobniej cały czas jest załączony przekaźnik podświetlenia, albo zwarte styki albo skądś dostaje fałszywego plusa.
    Czy ostatnio nie manipulowałeś coś przy radiu?
    Może być taka sytuacja, ze przewód zasilający podtrzymanie pamięci w radiu zwarty jest z plusem zasilania radia.