Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez atu plus 1.6 gli słabe ogrzewanie

pawelgli 02 Mar 2011 20:25 4776 7
  • #1 02 Mar 2011 20:25
    pawelgli
    Poziom 13  

Witam
    Jak w temacie w moim polonezie mam słabe ogrzewanie płyn w zbiorniczku na ful, nigdzie nie ucieka pokrętło od ciepłego powietrza działa, nagrzewnica zamulona raczej być nie może bo wcześniej było ok. Chłodnicę zatkałem kartonem temperaturę mam 90 a z nadmuchów leci tylko letnie powietrze, dawniej to przy 90 leciało zarąbiście gorące. Dodam jeszcze że problemy te mam od czasu wymiany uszczelki pod głowicą i doszedłem do wniosku że przyczyną tego może być zapowietrzenie nagrzewnicy. Jeśli się mylę to mnie poprawcie, a jeśli się nie mylę to powiedzcie jak odpowietrzyć nagrzewnicę?
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

1 7
  • #2 02 Mar 2011 20:42
    ja-kenaj
    Poziom 26  

A jak z termostatem? Czy przypadkiem nie jest zablokowany? Nagrzewnicę odpowietrzysz przy pracującym silniku i otwartym korku chłodnicy.

0
  • #4 03 Mar 2011 14:27
    Gippus
    Poziom 2  

Przy zapowietrzonym układzie chłodzenia w Polonezie słychać charakterystyczne przelewanie się płyny wewnątrz auta. Co do zasady Poloneza wystarczy zalać (przez zbiornik wyrównawczy, po 5 minutach uzupełnić płyn do stanu, zakręcić korek i uruchomić. podczas pracy sam się ma odpowietrzyć o ile jest odpowiedni poziom płynu w zbiorniku.

Pytanie pomocnicze: masz założony gaz w aucie ? Jeżeli Tak to w którym miejscu jest podpięty reduktor zapewne w obieg nagrzewnicy.

przeprowadź sprawdzenie:
    Uruchom zimny silnik, i na wolnych obrotach sprawdź w jakiej kolejności zaczną się robić ciepłe węże od nagrzewnicy, od reduktora (zakładam że masz gaz) sprawdzaj zawsze oba węże zasilanie i powrót.

Skoro zdejmowano głowicę to na pewno odpinano węże od nagrzewnicy i być może od ogrzewania reduktora. Nie jest bez znaczenia w jakiej kolejności - jaki jest kierunek obiegu wody w układzie.

Opisz wyniki sprawdzenia o którym pisałem wyżej.

Często się zdarza że nie chce się odpowietrzyć reduktor gazy gdy zamontowano go za wysoko lub węże przeprowadzono z tzw "górką" (objawem są zimne węże do reduktora mimo ciepłego płynu w układzie, wtedy jedynym wyjściem jest popuszczenie opaski na górnym wężu wodnym reduktora (podczas pracy silnika - wymagane nadciśnienie w układzie) i wypuszczenie poduszki powietrznej. UWAGA NA GORĄCY PŁYN POD CIŚNIENIEM!!

Do przedmówcy:
    Układ chłodzenia może prawidłowo pracować jedynie gdy jest szczelny i przy zamkniętym oraz sprawnym korku zbiornika wyrównawczego, praca silnika z otwartym korkiem powoduje złe działanie termostatu, konkretnie zaworu bay-pas i przy mocnym rozgrzaniu silnika tworzenie się poduszki parowej w głowicy co nie pomaga w odpowietrzeniu.

0
  • #5 03 Mar 2011 16:20
    kazikszprycha
    Poziom 11  

Kolego może tobie termostat tez już się wypracował i jest ciągle otwarty (nie zamyka się gdy jest zimny)

0
  • #6 03 Mar 2011 23:03
    chojinka
    Poziom 27  

Sam wymieniałeś uszczelkę czy jakiś magik? Jak trafiłeś na magika to może powinieneś sprawdzić czy masz nagrzewnicę.

1
  • Pomocny post
    #7 04 Mar 2011 19:30
    Łukasz R
    Poziom 10  

Wyjmij radio, włóż w powstały otwór dłoń, wymacaj tył pokrętła "ciepło zimno" Wychodzi z niego linka w pancerzu, idź wzdłuż linki, aż trafisz na mały, biały zatrzask, trzeba go wcisnąć w otwór który bez problemu znajdziesz. Linka nie przebiega tak jak powinna i poprostu nie zamyka do końca klapy, miałem to samo, roboty na 10 minut, ale ja grzebałem ok 2 godziny, bo zacząłem od rozbierania deski rozdzielczej, a naprawde wystarczy wymontować radio

0
  • #8 16 Kwi 2011 21:38
    pawelgli
    Poziom 13  

Tak jak pisał Łukasz R to chyba było to. Dodatkowo jeszcze przepłukałem nagrzewnicę i teraz daje jak nowa.

0
  Szukaj w 5mln produktów