Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xbox 1 format dysku. Program nie wykrywa dysku.

02 Mar 2011 20:38 6281 13
  • Poziom 19  
    Mam problem sformatowałem dysk od xbox1ponieważ nie chciały działac wszystkie funkcje,na wszelki wypadek zrobiłem kopie zapasową,teraz chciałem wgrać
    http://forum.xboxonline.pl/topic/33914-xbox-mast3r-installer-v2-hd/
    i niestety nie idzie,nie wykrywa dysku przez program,ale w systemie xp w menadżerze urządzeń wykrywa ok,W programie do przywracania pisze z tłumaczenia "nie można znaleść partycji fatx"
    Prubowałem odzyskać linux-em lecz niestety podczas włączania linuxa pisze ze odnaleleziono dysk segate ,lecz jak wpisuje komendę albo softmod albo xboxhd to pisze żebym zrestartował komputer i zalecił się do wskazówek.
    Dodam że jak jest podłączony dysk do xboxa ładuje się i zawiesza się na obrazku xbox.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jaki dysk? Czy konsola miała softmoda czy chipa?

Tak zawiesza sie na logo xbox i koniec? nie wyrzuca kodu błędu?
  • Poziom 19  
    Nie, nie wyrzuca błędu ,zawiesza się.Miała softmoda.Dysk segate 20 gb st310014ace,lecz jak jest możliwośc to mam jeszcze dysk 40 to mogę włożyć, tylko nie wiem jak zainstalować ten cały system.
  • Poziom 31  
    Jakim programem robiłeś kopie zapasową?

Próbowałeś na nowo robić softmoda? Tak jak pisze odłaczenie dysku na pracującym xbox.

Link

Link
  • Poziom 19  
    robiłem wszystko według instrukcji z peba i wszystko poszło ok z przeróbką
    http://peb.pl/problemy-techniczne-xbox/360819-xbox-1-przerobka.html
    lecz później wgrałem ładną skórkę z programami bodajże mast3r tą wersje pierwszą i miała opcje format,więc ją wcisnołem bo myślałem że to jest coś w stylu "przywracania do ustawień początkowych",bo wyskakiwały błędy programów,lecz na konsoli pokazało się error od xbox taki sam jak bym miał dysk wyjęty więc tego linuxa co miałem do przeróbki softmoda zastosowałem jeszcze raz do naprawienia dysku lecz wyszły jakieś błędy w partach, no i jak chciałem odzyskac dysk z kopi zapasowej krórą zrobiłem to już się nie dało tak samo jak nie da się teraz nawet nic zrobić w linuxe xboxhd

Dodano po 4 [minuty]:

o właśnie ten drugi link, właśnie tą skórkę wgrywałem

Dodano po 27 [minuty]:

ok po długotrwałym prubowaniu odzyskania konsoli wszystko poszło ok ,mam jeszcze jedno małe pytanie ,czy można kopiować na dysk kopie gier iso?
  • Poziom 31  
    Tak , Jeżeli z DVD potrzebny program na xboxa "DVD2XBOX". Jeżeli przez ftp to tylko przekopiować obrazy iso.
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem ze poerwszym xbox (classic) kupiłem z softmodem i nie czyta mi płyt oryginalnych tylko płyty kopiowane, a ja chcę grać tylko na oryginalnych. Miał ktoś podobny problem? Wie ktoś jak przywrucić do fabrycznego oprogramowania żeby czytał oryginalne płyty?
  • Poziom 14  
    Prawdopodobnie masz napęd zmieniony. Tutaj softmod nic nie powoduje aby napęd nie czytał oryginalnych gier. Musisz zaopatrzyć się w oryginalny napęd lub kupić odpowiedni model od LG (modelu nie pamiętam teraz) i sflashować go mając stary komp z taśmami IDE tak aby konsola rozpoznawała go jako oryginalny i wówczas będą działać oryginalne gry.

Możesz nawet kupić padnięty oryginalny napęd i spróbować wymienić sam laser, widziałem kilka dostępnych na allegro.
  • Poziom 2  
    Trochę mnie zaskoczyłeś, wychodzi na to że kupiłem nie tak jak trzeba niestety, trzeba szukać napędu, dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Żadnego napędu nie trzeba zmieniać,wystarczy softmod i przerobiona gra.Dziwne że masz problemy z oryginałami na przerobionej konsoli.Możesz spróbować wyregulować troszkę laser,bo obstawiam że tu może być problem.
  • Poziom 2  
    marekchyla1994 napisał:
    Żadnego napędu nie trzeba zmieniać,wystarczy softmod i przerobiona gra.Dziwne że masz problemy z oryginałami na przerobionej konsoli.Możesz spróbować wyregulować troszkę laser,bo obstawiam że tu może być problem.

Umnie jest taki problem że żadnej z 20-tu płyt oryginalnych które posiadam nie widzi napęd a mam 5 kopi na płytach i każdą czyta bez problemu, nie zacinają ani nic z tych rzeczy, gry na dysku są które też działają.
  • Poziom 14  
    Jak możesz to rozkręć konsolę i zrób zdjęcie napędu albo nawet zdjęcie tacki napędu, będzie można poznać czy to oryginalny napęd czy nie.