Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp 550 dziwne syczenie. Zawiesza się instalacja systemu.

02 Mar 2011 20:56 1296 2
  • Poziom 8  
    Witam zakładałem już kilka postów odnośnie laptopa hp 550 bo problem mnie przerasta. Polega on na tym, że komp został zalany jakąś cieczą, raczej słodką. Co dalej laptop włączał się normalnie ale tylko na baterii bo po wetknięciu zasilacza wyłączał się (jest tam gdzieś zwarcie)i w momencie wejścia do systemu zawieszał się, często owemu zawieszeniu towarzyszyły pasy jakieś takie rozmazane na ekranie. Dalej zrobiłem format i zauważyłem że komputer działa bez zawieszenia nawet godzinę czy i więcej do momentu kiedy nie zacznie się instalować windows xp. Początek instalacji wchodzi ładnie do momentu instalowania sprzętu, w tym momencie zawiesza się zawsze i też pojawiają się takie porozmazywane pasy przedstawiające instalację windows xp. Płytę główną oglądałem bardzo dokładnie, wymieniłem mosfety n-channel bo myślałem że są uszkodzone jednak okazuje się że są sprawne.
    Płytę kąpałem w IPA, myśląc że zwiera gdzieś pod układem jakimś ale ciągle to samo. Zaniepokoił mnie dziwny syk dobiegający z okolic procesora a dokładniej z dużego układu obok chłodzonego razem z procesorem jednym radiatorem ( to chyba mostek ). Teraz zastanawiam się co to syczy i dlaczego ???
    Sprawdziłem z tatą elektronikiem wiele elementów na tej płycie jednak wciąż nie możemy dojść co się dzieje, że po włożeniu wtyczki od zasilacza robi gdzieś zwarcie. Czy możliwe że za tym wszystkim stoi ten syczący układ ???
    Dziwi mnie właśnie fakt że dopóki nie zacznę instalacji windows to komp chodzi aż do rozładowania baterii, którą na szczęście można ładować bo ładowanie akurat działa. Gdzie szukać przyczyn tego zawieszania bo to sprawa najbardziej istotna ??? z podzespołów do sprawdzenia został tylko procesor celeron 550 ale nie mam go gdzie przetestować.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 29  
    Płytę należy wymyć w detergencie rozpuszczalnym w wodzie. Następnie wysusz płytę i umyj w IPA.. Alkohol może nie rozpuścić słodkiej cieczy szczególnie, gdy zalanie było dawno temu i cukier zdążył się już skrystalizować.
    Odnośnie syczenia to poszukaj zimnych lutów na układach przetwornic, możliwe też, że ciecz wpłynęła pod któryś mostek i są nią zalane niektóre pady, mostek mógł się już też powoli odklejać a zalanie spotęgowało usterkę. Wymyj płytę jak napisałem najlepiej w myjce ultradźwiękowej. Poszukaj oznak korozji w miejscach zalania.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 8  
    Nie ma oznak korozji, spróbuję to jeszcze umyć płynem do mycia naczyń, a do myjki ultradźwiękowej nie mam dostępu w swoim małym miasteczku, mam w pracy duże myjki parowe ale stosują tam preparat Biosane t222 i nie wiem czy mogę w nim umyć elektronikę. Aha co do syczenia to rozchodzi się ono tak po płycie że już sam w końcu nie wiem skąd dobiega ten dźwięk ale przyjrzę się dokładniej tym przetwornicom.