Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD DMTECH - kłopoty z laserem DVD

26 Paź 2004 11:39 1494 5
  • Poziom 10  
    Mam DVD 2 lata od jakiegoś czasu coś sie zaczeło dziać z płytami DVD, zaczynał szarpać obraz na zewnętrznych obszarach DVD objawiało się to skakaniem lasera. I tu zaczoł sie problem bo pomyślałem, że może da się podregulować laser i pochwili przestał czytać DVD, ale po wyłączeniu odczekaniu kilku minut DVD zaczyna normalnie odtwarzać i pochwili znowu przestaje kilka minut, a płyty CD mimo iż kręciłem obydwoma potencjometrami działają jak zawsze. Potencjometry ustawiłem tak jak na początku(tak mi się wydaje). Czy jest szansa coś stym zrobić, tak żeby działało jak wczesniej ?
  • Poziom 20  
    Jeżeli przeczyściłeś soczewkę ,oraz "ruszyłeś" peerkami i nie przyniosło poprawy to pozostaje wymiana czytnika.
  • Poziom 25  
    Proponuje na początek przelutować scalaki na płycie a szczególnie procesor i pamięć... najlepiej wszystkie.... miałem kilka takich przypadków co prawda nie tej firmy... ale przelutowanie płyty gorącym powietrzem pomagało w 95%...
  • Poziom 10  
    w którymś z postów czytałem, że można kupć dvd rom i przełorzyć laser
    (cały zespół) czy to prawda i czy istnieje jakaś standaryzacja czytników, ew. gdzie można zakupić taki czytni. ps. Dziękuje za pomoc.
  • Poziom 25  
    Raczej ciężko jest dopasować inne czytniki... jeśli już to tylkjo orginał...
  • Poziom 13  
    ja niestety tez jestem posiadaczem tego modelu i mam taki problem, iz jeszcze tydzien temu czytal plyty bez problemu, a teraz za kazdym razem wyskakuje, ze nie ma dysku (keine disc) takze nie wiem, ale prawdopodobnie jest do wyrzucenia (probowalem przeczyscic plyta czyszczaca)...