Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana dekoder Cyfrowgo Polsatu - czy stara karta zadziała?

Pabloz_ 02 Mar 2011 21:32 6166 8
  • #1 02 Mar 2011 21:32
    Pabloz_
    Poziom 8  

Witam. Ostatnio przymierzałem się do wymiany tunera satelitarnego na model z PVR i odbiorem HD, słyszałem jednak, że w przypadku Cyfrowego Polsatu nie mogę zmienić sprzętu, karta będzie pracować tylko na dekoderze dostarczonym przez CP. Czy to prawda?

0 8
  • Pomocny post
    #2 02 Mar 2011 21:40
    bartek2613
    Poziom 15  

Tak to prawda. Karta CP jest parowana z dekoderem.

0
  • #3 02 Mar 2011 21:44
    Pabloz_
    Poziom 8  

No i masz ci los, do końca umowy jeszcze pół roku. Nie ma możliwości obejścia tych idiotycznych zabezpieczeń?

0
  • #4 02 Mar 2011 22:31
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Pabloz_ napisał:
    No i masz ci los, do końca umowy jeszcze pół roku. Nie ma możliwości obejścia tych idiotycznych zabezpieczeń?

Znasz punkt 1 regulaminu?

0
  • Pomocny post
    #6 03 Mar 2011 18:41
    dafu
    Poziom 11  

Przed tym samym problemem stałem parę lat temu. W stoisku Polsatu poradzono mi: 1) rozwiązanie starej umowy;
    2) zakup karty dostępu warunkowego i modułu cam /są "sparowane"/.
    Postanowiłem zrobić to w zeszłym miesiącu i postawić sata na tunerze Hd combo /przy okazji odbiór z nadajników naziemnych/. Niestety powstał problem, gdyż nigdzie nie ma w sprzedaży modułów cam. Polsat rozpoczyna politykę przywiązania do siebie odbiorcy za pomocą nadajnika. Prawdopodobnie przejdę do Cyfry+,

0
  • #7 09 Mar 2011 21:26
    Pabloz_
    Poziom 8  

Tak więc Cyfra+ nie ogranicza użytkowników tak jak CP? Czy przy wyborze dekodera do cyfry muszę zwrócić na coś uwagę czy będzie ona pracowała na każdym tunerze z czytnikiem kart?

0
  • #8 09 Mar 2011 23:44
    p3st
    Poziom 24  

Nie, karta Cyfry nie będzie pracowała na "czymkolwiek". Tuner lub moduł musi obsługiwać system Seca (lub czytnik uniwersalny, wielosystemowy).

0
  • #9 12 Mar 2011 10:36
    Pabloz_
    Poziom 8  

Zdecydowałem się na Cyfrę i tuner Ferguson Ariva 100 E. Mam jeszcze jedno pytanie - czy tuner poradzi sobie z zasilaniem zewnętrznego dysku 2.5 cala z jednego złącza USB?

0