Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI MB460 Reset/wyzerowanie bębna

02 Mar 2011 23:34 4870 6
  • Poziom 10  
    Cześć, mam problem z drukarką OKI MB460 i proszę o pomoc. Drukarka pięknie drukuje ale zbliża się koniec żywotności bębna, wydrukowałem 12tyś kopii, pozostało 3% żywotności bębna. Czytałem na temat resetu poprzez menu ale nie działa, jeżeli chodzi o metodę z bezpiecznikiem to nie mam zielonego pojęcia które piny zwierać. Bezpiecznik posiadam szybki 0,063A - tylko gdzie do wpiąć? Na zdjęciach (czerownym kolorem) zaznaczyłem piny które próbowałem zewrzeć ale nie zresetowałem bębna. Zielonym kolorem zaznaczyłem miejsce gdzie od spodu bębna znajduje się płytka drukowana z czterema stykami.

OKI MB460 Reset/wyzerowanie bębna OKI MB460 Reset/wyzerowanie bębna

• Poziom 34  
    bęben resetuje sie na pinach tych małych, co są cztery koło siebie. Dwa są od toneru, a dwa są od bębna. Pisałem o tym przy oki b410 (poszukaj na elektrodzie). Jeżeli zastosujesz nie właściwe parametry bezpiecznika możesz uszkodzić płytę. Ja podpiąłem się bezpośrednio do płyty głównej. Pamiętaj że działasz na własną rękę i kasowanie bępiecznikiem licznika bębna nie jest do końca jeszcze sprawdzone.
  • Poziom 10  
    leeart napisał:
    bęben resetuje sie na pinach tych małych, co są cztery koło siebie. Dwa są od toneru, a dwa są od bębna. Pisałem o tym przy oki b410 (poszukaj na elektrodzie). Jeżeli zastosujesz nie właściwe parametry bezpiecznika możesz uszkodzić płytę. Ja podpiąłem się bezpośrednio do płyty głównej. Pamiętaj że działasz na własną rękę i kasowanie bępiecznikiem licznika bębna nie jest do końca jeszcze sprawdzone.

Ok a czy w podobny sposób mogę skasować także toner ? i zasypać go zamiennikiem ? czy mógłbyś opisać które piny są od bębna ?

• Poziom 34  
    nie pamiętam które są to piny bo robiłem to raz i dwa miesiące temu, poszukaj w wcześniejszych wpisów bo już to opisywałem. Do toner-ów potrzebny jest chip.
  • Poziom 10  
    niestety nie udało mi się zresetować bębna - bezpiecznik się nie przepala 32mA - po próbie przepalenia wyświetla komunikat "Błąd krystyczny - kontakt z serwisem" oraz "Błąd czujnika tonera" ewentualnie czasami "Brak bębna światłoczułego - sprawdz bęben" po ponownym włączeniu drukarki nie ma już żadnych komunikatów a żywotność bębna jak była 1% tak dalej jest.
  • Poziom 16  
    Witam! Proszę o podpowiedz. Mam samą rurę bębna, a widzę że z resetem jest kłopot...
    Czy lepiej nie bawić się i kupić oryginał..?
  • Poziom 14  
    Zna ktos sposob na wyzerowanie licznika bebna ? Jak wejsc w menu OKIUSER jak w innych modelach ? Musi byc jakis sposob...