Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-20LA70P uszkodzony wsad pamięci

03 Mar 2011 02:31 2579 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Potrzebuję wsad pamięci do TV jak w temacie. Jest to chassis GLP21L.
    Już drugi TV cierpi na to samo (jakaś wada tego modelu?) - przejaskrawiony obraz, brak szczegółów w jasnych partiach. Na pewno to jest wada wsadu, bo mam drugi taki sam TV, który ma złe kolory i jak zamienię pamięci, to objawy się zamieniają.
  • Poziom 40  
    Ja bym nie był taki pewny co do wsadu. Jeżeli w jednej pamięci są zapisane ustawienia użytkownika inne, kontrast,jasność, nasycenie to po zamianie tych ic 24c32 musi być różnica. Napisane że w jednym i drugim tv nie poprawny obraz. Schemat tej MB jest w bazie a oprogramowanie tv pewnie jest w tym awaryjnym VCT6973.
  • Poziom 10  
    Nie są takie same objawy. W jednym TV obraz przekontrastowany, w drugim pomieszane kolory (niebieskie twarze). Jak zamienię wsady, to objawy też się zamieniają. Ponadto siedziałem nad tym TV co miał złe kolory i kombinowałem z bitami w pamięci. Na czystej pamięci procek zrobił zapis, który w ogóle nie dawał możliwości odbioru. Modyfikacja pewnych bitów uszkodzonego wsadu zmieniała kolory, ale ilość kombinacji i możliwych odcieni mnie przeraziła i odpuściłem sobie czasochłonną zabawę, gdyż nie dawała gwarancji sukcesu...
    Mam jednak nadzieję, że ktoś posiada dobry wsad. Tym bardziej, że z tego co widzę, utrata danych z eepromu w tym modelu TV jest dość częsta.
  • Poziom 10  
    Mam tylko dla modelu z matrycą 22 cale. Jak chcesz, to jak będę w poniedziałek w firmie, mogę Ci wysłać.
  • Poziom 40  
    Przecież ten TV ma matrycę o rozdzielczośći 640X480 sterowaną sygnałem TTL i nie zastąpi się oprogramowaniem od matycy sterowanej LVDS i do tego o dużo większej rozdzielczości nie mówiąć już o formacie jedna 4:3 a inne 16:9 czyli panorama.
  • Poziom 10  
    Więc tak, w jednym egzemplarzu telewizora pomogła wymiana wsadu pamięci na płycie głównej. W drugim okazała się wadliwa logika matrycy. I co ciekawe, też wsad od tej logiki, czyli pamięć 24C256. Dzięki temu, że miałem drugi telewizor z dobrą logiką, rozwiązałem problem.
    Widać z tego, że czasami podobne objawy dają dwa różne uszkodzenia...