Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm satel micra. Jak to przyszłościowo rozbudować?

jurekmk 03 Mar 2011 09:35 5350 6
Optex
 • #1
  jurekmk
  Level 2  
  Mam zamiar zainstalowąc tymczasowo na okres budowy satel micra, obudowę OPU-3P,  transformator TR-60VA, akumulator, sygnalizator SPL-5020, sygnalizator wew. SPW-100, czujnik AQUA Pet, piloty P-2, kabel DB9FC/RJ-KPL
  i rodzi się pytanie jak to przyszłościowo rozbudować, parter 6 pomieszczeń, piętro 5 pomieszczeń
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  monter79
  Level 18  
  Jeżeli chcesz to rozbudować to tylko wymiana na versę albo INTEGRĘ. Moduł moze zostać jako powiadamianie.
 • Optex
 • #3
  jurekmk
  Level 2  
  a nie da rady tego w jaiś sposób połączyc
 • #4
  monter79
  Level 18  
  Jak dla Siebie możesz zrobić połączenie szeregowe, i kilka czujników podłączyć pod jedną linię, jednak żaden szanujący się instalator takiego rozwiązanie nie zaproponuje.

  MICRA to moduł alarmowy z powiadamianiem, podobne funkcje ma większość modułów GSM.

  Wszystko działa do momentu pierwszego alarmu/awarii, tematów jest dużo na forum.
  Przy 11 pomieszczeniach +kilka linii na sabotaże obudowy, sygnalizatorów, napadowe, piloty itp robi się około 16 linii. Przy takiej konfiguracji to np Integra 64
  Proponuję Tobie ułożyć do każdego czujnika, klawiatury,sygnalizatora itp OSOBNY przewód np YTDY 6x0,5, i połącz to w szeregu w centrali. W razie czego jak temat dojrzeje to wykwalifikowany instalator zrobi z tego system alarmowy.  Może ktoś z kolegów dołączy się do tematu ?
 • #5
  bulba1
  Level 24  
  Popieram kolegę z położeniem przewodów, tylko bym zmodyfikował do klawiatur - 8x0,5 reszta 6x05. Kilka razy dzięki temu mogłem np. przy integrze podłączyć komputer klientowi z Guardem bez INT-RS.
 • #6
  humek
  Level 32  
  Popieram przedmówcę jednak polecam do klawiatur dać 10 lub nawet 12 żyłowy przewód gdyż w wypadku rozbudowy o nowe czujniki o wiele łatwiej jest na danym poziomie dołaczyć się do wolnych przewodów od najbliższej klawiatury niż ryć cały budynek ponownie do centrali.rozwiazania techniczne ida "do przodu" czasem zachodzi potrzeba doinstalowania dodatkowych czujników/ urządzeń systemu i wtedy dodatkowe -zapasowe kabelki jak znalazł! Koszt nieznaczny przy układaniu przewodów a póżniej duze ułatwienie.
 • #7
  User removed account
  Level 1