Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat sterowania szyb w Clio II z 2003

yaaro 03 Mar 2011 12:22 20033 11
  • #1 03 Mar 2011 12:22
    yaaro
    Poziom 33  

Ktoś posiada w swoich zbiorach schemat szyb w aucie z 2003 roku.
    Szyba od kierowcy jedzie sama w dół, nawet przy wyjętym bezpieczniku.
    w uch brak śladów wody.

Kable niby ok. ale nie chce mi się rozwalać całego auta, usterka ostatnio występuje często choć u mnie się nie przytrafiła.

Ktoś może męczył coś podobnego.

0 11
  • Relpol
  • #2 03 Mar 2011 13:15
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Masz walniety mechanizm sterowania podnoszenia i opuszczania szyby ,te przyciski w drzwiach miałem cos podobnego po wymianie problem ustąpił

2
  • #3 03 Mar 2011 18:46
    kamil2941
    Poziom 15  

W tym clio są w każdych drzwiach oddzielne moduły sterowania szybami i bardzo często ulegają uszkodzeniu.

1
  • Relpol
  • Pomocny post
    #4 03 Mar 2011 19:28
    milejow
    Poziom 42  

kamil2941 napisał:
    W tym clio są w każdych drzwiach oddzielne moduły sterowania szybami i bardzo często ulegają uszkodzeniu.

Weź skończ majaczyć.
    645-Uch
    1168-Lewy zespół przełączników
    203-Lewy silnik
    133-Prawy przycisk
    204-Prawy silnik

2
  • #5 03 Mar 2011 22:26
    yaaro
    Poziom 33  

Po wypięciu włącznika i zostawieniu auta na mrozie szyba opadła przy odpalaniu.
    Opada tylko szyba kierowcy.
    I tak za każdym razem przy odpalaniu i czasem z uch słychać piękne klekotanie i opdada bez odpalania.

Uch do wywalenia ???

0
  • #7 09 Mar 2011 07:35
    bezwyrazu
    Poziom 10  

Witam

Mam podobny problem , nie działa lewa szyba (od kierowcy) w ogóle nic sie nie dzieje . jak naciskam przycisk to słychać jakieś przełączanie chyba przekaźnika. Gdy używam prawej szyby nie słychać tego .
    Co to jest to uch - sterownik elektrycznych szyb, gdzie go znaleźć ?
    a ten moduł oznaczony na schemacie chyba R3 to przekaźnik , dużo obwodów do niego podłączonych .
    Czy jest możliwość sprawdzenia tych przycisków w drzwiach od kierowcy ? z załączonego schematu mało co można odczytać .
    Proszę ewentualnie o schemat w lepszej rozdzielczości i lokalizację poszczególnych elementów.
    Dodam że jest auto to 1.5Dci rok 2005 3 drzwiowe

Z góry dziękuje

1
  • #8 15 Kwi 2011 00:35
    stolpin83
    Poziom 2  

Witam 2 godzinki temu uporałem się z niedziałającymi przełącznikami w Clio II 1, 5 dci z 2002 r. mojego ojczulka. Mój przypadek wyglądał tak: prawa szyba podnosi sie i obniża normalnie przycisk działa natomiast przycisk zarówno obok kierowcy tak jak i ten znajdujący się obok pasażera służący do podnoszenia szyby pasażera nie działały. Powodem usterki były zimne lutu, czyli luty, które przestały już elektronicznie łączyć ścieżki z wyjściami przełączników. Sposób naprawy: należy wyjąć oba przełączniki z drzwi tu każdy sam sobie poradzi to prosta czynność następnie zdejmujemy górny plastik (pokrywę) przełącznika widać wtedy tak jak na zdjęciu nr.1 jak wygląda przełącznik od środka na moim zdjęciu widać przełącznik zespolony, z 2 ponieważ to ten od kierowcy na zdjęciu nr.1 strzałki 1 i 2 pokazują nam styki jednego z 4 niewielkich wewnętrznych przełączników, aby się do nich dostać należy zdjąć białą obudowę wewnętrznego przełącznika podważając ją delikatnie z obu stron ciężkim ostrym wkrętakiem płaskim, styki te można przeczyścić drobnym papierkiem ściernym w miejscu ich zwierania w moim przypadku nic to nie dało, dlatego należy Rozebrać przełącznik jeszcze bardziej, aby to zrobić należy delikatnie podważyć śrubokrętem blaszki wskazane strzałką 3 tak, aby spadły z bolców, na których są osadzone następnie rozkładamy przełącznik jak na zdjęciu nr.2 i widzimy na jednej z jego części ścieżki oraz miejsca lutowania na nich wyjść wewnętrznych przełączników, osoba mająca doczynienia z elektronika z łatwością odróżni dobry lut od zimnego całej reszcie polecam poprawienie wszystkich lutów przykładowe luty wskazuje strzałka 4 po złożeniu przycisku powinien on być sprawny. Życzę miłego dłubania i pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

Dodano po 19 [minuty]:

https://obrazki.elektroda.pl/6528094500_1302820395.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/3974292300_1302820396.jpg

Dodano po 1 [minuty]:

Schemat sterowania szyb w Clio II z 2003 Schemat sterowania szyb w Clio II z 2003

2
  • #9 19 Cze 2014 12:20
    chicken19
    Poziom 10  

Wybaczcie że odgrzeję kotleta.
    U znajomego też nie działa szyba pasażera-Clio 3 drzwiowe 2000 r.
    Silniczek pasażera jest na pewno padnięty bo nawet na krótko i z odpietą szybą milczy.Ale zastanawia mnie jedna rzecz:Na wtyczce silniczka są ciągle dwa plusy.Zarówno na guziku kierowcy jak i pasażera po przyłożeniu kontrolki do tych pinów kontrolka gaśnie całkowicie nawet z odpiętą wtyczką silniczka pasażera.Na pinach zmierzona wartość to 12,5 V.Próbowaliśmy również zamieniać guziczki stronami jak też i odpinać pojedynczo i objaw jest ten sam-zero reakcji,napięcie spada.Przycisk szyby kierowcy działa prawidłowo i puszcza napięcie na piny wtedy kiedy potrzeba i szyba pracuje.Gdzie szukać przyczyny?

0
  • #11 10 Cze 2015 13:21
    macio_28
    Poziom 9  

Witam,

W moim clio II z 2003r. szyba od pasażera nie otwiera się od strony kierowcy i pasażera. Pomierzyłem napięcia, na wtyczce od silnika nie pojawia się napięcie, nie ma masy. Przełącznik rozebrałem, przeczyściłem. Gdzie dalej szukać usterki?

Pozdrawiam,

4
  • #12 06 Lip 2018 14:09
    murzyn1983
    Poziom 8  

milejow napisał:
    kamil2941 napisał:

Weź skończ majaczyć.
    645-Uch
    1168-Lewy zespół przełączników
    203-Lewy silnik
    133-Prawy przycisk
    204-Prawy silnik

Hej Kolego milejow, a masz może opis kolorów przewodów do tego schematu (typu np BE-niebieski)>

Z góry dzięki za pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów