Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jasność w Samsung 750s

Kriss 26 Oct 2004 13:48 1229 3
    Kriss
    Level 11  
    Niedawno kupiłem czteroletni monitor Samsung 750s. Ma jeden feler, jest bardzo jasny, jakby ktoś nieźle nagrzebał w środku. I co ciekawe zmniejszając jasnośc i kontrast do zera on dalej "świeci" i jest jakaś taka czerwona poświata. Podobnie jest z czarnym kolorem podczas normalnej pracy, po prostu go nie ma, a jest tylko jakiś czerwony odcień.
    Czy może mi ktoś poradzić czy taki monitor pochodzi jeszcze z 2-3 lata, czy może najlepiej go oddać albo wymienić, a do środka nie mogę zajrzeć żeby sprawdzić te gałki na trafie bo jest niby gwarancja 3 miechy ??
    Proszę o pomoc!!
    :(
    Kriss
    lukasz726
    Level 26  
    chyba nie masz wyjścia,jeśli na trafi nie ustawisz to nie będziesz miał ciemniej.czerwona poświata świadczy o niedomaganiu PK.jest tam jakś usterka,w najbliższym czasie może się pogłębić.proponuję oddać monitor jeśli to możliwe.pozdrawiam
    andrzej55
    Level 36  
    Sprzwdź na innym kompie i jak będzie to samo w te pędy go wymieniaj...
    raffalek
    Level 15  
    Należy ustawić balans bieli, ale w większości samsungów jest to możliwe za pośrednictwem programu i interfejsu "softjig" który podłączony do kompa umożliwia taką regulację. Za pomocą funkcji "szukaj" na elektrodzie znajdziesz schemat tego interfejsu, niestety z przykrością muszę dodać że sam robiłem ten interfejs ale niestety albo ja jestem ciemny albo coś tam jest nie fajnie. A poza tym jeżeli masz taki objaw w tym monitorku i siedzi tam kinol samsunga, to lepiej go sprzedaj bo prawdopodobnie kinol ma słabą emisję. Pozdrawiam i powodzenia:)