Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co lepsze Turbo Pascal 7.0 czy Free Pascal (FPC 2.0)

Oskaeg 03 Mar 2011 17:55 4788 10
  • #1 03 Mar 2011 17:55
    Oskaeg
    Poziom 13  

Witam

Posiadam dwa wymienione w temacie kompilatory których używam na przemian. Uczę się pisać proste programy z książek o programowaniu w Turbo Pascalu.( które są dosyć stare )
    Jak do tej pory szło mi wyjątkowo dobrze ale natrafiłem na pewien problem.

Niektóre przepisane z książki programy nie chcą się kompilować na free Pascalu. Natomiast na Turbo Pascal 7.0 chodzą normalnie.

W tym roku będę pisał maturę podstawową z informatyki ( tak dla sportu ) i wybrałem sobie jako środowisko właśnie Free Pascal (FPC 2.0) no i teraz się boje żebym nie miał jakiś wałków podczas pisania egzaminu.

W internecie znalazłem inną wersje tego programu (były zmiany w kodzie) i udało się program chodził w obu kompilatorach więc to nie jest chyba jakiś wielki problem teraz ale co będzie jak na egzaminie napiszę program zgodnie ze starą instrukcją i nie będę mógł go skompilować ?

Proszę o poradę, może lepszym rozwiązaniem jest zmienienie kompilatora w deklaracji ? o ile jest to jeszcze możliwe oczywiście

Zamieszczam przykład programu który bez problemu chodzi w Turbo Pascal 7.0 a na free Pascalu nie.

Kod: pascal
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 10
  • #2 03 Mar 2011 18:21
    Dżyszla
    Poziom 42  

Turbo Pascal jest reliktem, który już dawno nie jest w żaden sposób rozwijany. FP z kolei, to produkt aktywny i wciąż wzbogacany, który pierwotnie miał wypełnić powstałą lukę po zarzuceniu prac nad DOSowymi kompilatorami Pascala Borlanda, a także wkroczyć na inne systemy operacyjne.

Co nie chodzi?

0
  • #7 03 Mar 2011 21:20
    marcinj12
    Poziom 40  

Czy end przed else nie powinien się aby średnikiem kończyć?

Moderowany przez arnoldziq:

Kolega pyta, czy stwierdza fakt? Jeżeli stwierdza, to bzdurę, jeżeli pyta, to odpowiedź jest : NIE.

0
  • Pomocny post
    #9 03 Mar 2011 22:25
    marcinj12
    Poziom 40  

Oskaeg napisał:
    O który nawias chodzi bo nie wiem ?

O okrągły zamiast wąsa przy drugim begin

0