Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symulacja falownika

10 Lut 2003 17:38 2894 6
  • Poziom 21  
    Mam problem z zasymulowaniem falownika z regulacją nadążną MSI napięcia. Falownik jest mostkowy. Probowałem zrobić to w Orcad. Po zasymulowaniu mam zajeb... prąd na tranzystorach (zwarciowy) a do obciążenia nie płynie nic. Sprawdzałem kilka razy i na pewno tranzystory są właściwie załaczane na przemian (dwa generatory prostokąta [tak na próbe] ,jeden przesunięty względem drugiego o 180* ). Kompletnie nie wiem co jest grane.

Probowałem również zasymulować w Tcad ale mam problem ze zrobieniem nadążnego MSI. Nie wiem jakie mam wpisać parametry do sumatora i komparatora. Pół dnia na to dzisiaj straciłem i nic :( . Jakich parametórw nie probowalem to zawsze było źle.

Jak ktoś robił coś podobnego to proszę o podpowiedź.
  • Poziom 15  
    Coś kiedyś robiłem w TCadzie, jak znajdę to Ci podrzucę.
  • Poziom 15  
    Znalazłem parę symulacji jeszcze z czasów studiów, dokładnie nie wiem co to za układy niestety nie mam TCada, jest tego niewiele ale może Ci się przydadzą.
  • Poziom 11  
    a moze trzeba wprowadzic "czas martwy" tak to sie chyba nazywa chodzi o to ze jak masz zalaczanie jednego tr. to drugi tez jeszcze jest zalaczony i masz zwarcie symulator jest idealny wprowadz moze jeszcze w jednym przebiegu opoznienie, nie jestem tego pewien do konca co pisze bo nie sprawdzilem tego ale cos takiego pamietam.
  • Poziom 21  
    Dzięki chłopaki :). Jutro zacze próbować ,bo dzisiaj już trochę za późno.
  • Poziom 10  
    WIE KTOS JAK W tcadzie ZROBIC TRANSFORMACJE SKALDOWYCH 3FAZOWYCH NA UKŁAD DQ ?