Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skutki przeładowania silnika cdi

03 Mar 2011 19:21 3284 5
  • Poziom 8  
    Wiem że jest to troszkę dziwne ale mam pytanie . W przypadku gdy mam uszkodzony czujnik ciśnienia powietrza i turbina pompuje 1.8 bara a czujnik ciśnienia wskazuje ECU 1.2 bara . Auto to MB Sprinter 308cdi jakie będą skutki uboczne takiej eksploatacja samochodu poza padnięciem turbiny ?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Który sprinter.
    W906 czy jakiś inny?
  • Poziom 8  
    A bo ja wiem w każdym raje 2002 rok turbina bez zmiennej geometrii zwykła z takim elektrycznym sterownikiem podciśnienia. Co do ciśnienie to przykładowo podałem kiedyś z marnym skutkiem manometrem to na postoju gazowałem max 1,5 do 2 barów wyszło ale +/-0,5 bara. Ale na chwile obecną na pewno ćiśnienie jest wyższe o 0,5 do 0,8 bara niż ecu odczytuje z czujnika.
  • Poziom 18  
    heh dobre:) Tak się składa, że ten sterownik podciśnienia właśnie zmienia geometrię łopatek w turbinie.Za wysokie ciśnienie da się we znaki na początku przewodom i chłodnicy powietrza, a później... kto wie:)
  • Poziom 8  
    To jest 308cdi więc o łopatki się nie boje. Mi bardziej niż wzrost ciśnienia interesują skutki oszukania ecu i w konsekwencji spalanie większej mieszanki powietrza a małej paliwa niż powinno być. Wiem że ekologiczne to nie będzie ale jak się zachowa silnik
  • Poziom 18  
    i co z tego że 308 cdi?? Ja tylko informuję Cię, że jest tam zmienna geometria.