Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito w639 115cdi 2008r brak kierunkowaskazu.

03 Mar 2011 19:53 5013 9
  • Poziom 19  
    Witam! W wyżej wymienionym mercedesie brakuje kierunkowskazu z lewej strony.

Tzn włącznik i przerywacz są ok bo gdy włączam kierunek prawy jest wszystko ok, a gdy włączam lewy kontrolka na tablicy jest jednak odrazu zaczyna szybko mrugać jak gdyby żarówka była spalona. Na awaryjnych również nie ma tylko jednej strony. Bezpieczniki ui żarówki wszystkie przeryte są ok.
    Czy dobrze myślę że uszkodził się moduł SAM znajdujący się pod skrzynką bezpiecznikową w komorze silnika? Chciałbym zaznaczyć że auto było bardzo prawdopodobnie odpalane na kable z dwóch słabo naładowanych akumulatorów połączonych szeregowo czyli 24v (we francji niczym sie nie przejmują..)
  • Warunkowo odblokowany
    sam ma zabezpieczenia na zarowki, jak masz SD to sproboj zresetowac SAMa, ten witold ma 1 czy wiecej SAMow?
  • Poziom 14  
    Sprawdź przewody bo może zbiegiem okoliczności występuje brak połączenia.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Prawdopodobie SAM uwalony, przeważnie spotyka go taki los po odpalaniu z "matki". Z resztą świateł wszystko wporządku?
  • Poziom 19  
    Reszta świateł jest ok. Było popalonych większość zarówek wymieniłem je i świecą ale w przypadku kierunku sztywno. Raczej jest tylko jeden moduł bo to jest furgon beż żadnej zabudowy z tyłu obity tylko sklejką. Wyciągałem już go raz aby skrawdzić kostki czy nie przyśniedziało coś to z połączeniami jest wszystko ok. A na kable to był on pare razy odpalany przy całkowicie rozładowanym akumulatorze i jak pisałem wzesniej prawdopodobnie odpalany z dwóch akumylatorów ;/
  • Poziom 19  
    A jeśli byłby jeszcze jeden moduł sam to gdzie go szukać w aucie. bo w subie ogólnie go przejżałem to nic nie widać. A sam przerywacz to jakby było słuchać zza licznika? Znajdę gdzieś może schemat od świateł w tym aucie?
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Przerywacz jest w przednim SAM-ie i w prostym furgonie nie ma ich więcej. Ten jeden obsługuje lampy przednie i tylne.
    To, co słyszysz za licznikiem to tylko "cykadełko"
  • Poziom 19  
    W takim razie na pewniaka zamówiam modulik. Dzięki Gerri za rozwianie wątpliwości. O efektach poinformuje.
  • Poziom 19  
    Moduł przyszedł, zamontowałem i wszystko zaczęło śmigać. Nie zamykał również tylnych drzwi oraz bocznych myślałem ze coś innego to powoduje ale po wymianie SAM też zaczęło zamykać. Koszt modułu 350 plus wysyłka.
  • Poziom 11  
    Panowie, a czy w takim vito wazny jest numer tego samu, czy mozna zamontowac o innym numerze?
    Mam tez padniety ten komputer (awaria swiatel i kierunkowskazu lewego), ale nigdzie nie moge znalezc o takim samym numerze.
    Moj ma koncowke 301, a znajduje z koncowkami 101, 401.
    I czy dobrze mysle ze ten sam to jest ta skrzynka z bezpiecznikami i przekaznikami?