Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 2035e pojawiający się czarny pasek na kopii

03 Mar 2011 20:00 1592 5
 • Poziom 13  
  Witam.
  Mam problem z Af 2035, który pojawił się po wymianie bębna i listwy.

  Przy pojedynczym kopiowaniu a nawet kilku powtórzeniach po rząd kopia jest idealna, natomiast przy kilkunastu kopiach jednej strony zaczyna pojawiać się czarny pasek z lekkim przebiciem tekstu jakby w negatywie, wymieniłam nawet przezornie wałek ładujący, ale problem nie zniknął, można to na chwilę zniwelować podnosząc napięcie SP 2001-1 prawie na max ale to na "chwilę" a potem i tak spada a problem powraca. Skończyły mi się pomysły co to może być. W zespole nie wymieniłam tylko drugiej listwy : "DRUM CLEANING BLADE 2"

  Proszę o pomoc załączam skan felernej kopii

  Pozdrawiam Serdecznie

  Ricoh Aficio 2035e pojawiający się czarny pasek na kopii
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Witam

  Jak możesz podmień listwę z lampami kasującymi, drugą listwę czyszczącą ja zdejmuje - podobno zmniejsza żywotność bębna.

  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  wg mnie to prawdopodobnie masz kiepski styk elektryczny do rolki ładującej, bądź też rolka kiepsko dociska do bębna w pierwszej kolejności dognij te blaszki które dociskają zespól rolki do bębna. Lampki kontrolne gdyby fiksowały to mielibyśmy pasek wzdłużny na kopi a nie poprzeczny. A druga listwa to jest jednak dobry wynalazek bo zapobiega szybkiemu brudzeniu się rolki ładującej co było raczej normą w poprzedniej wersji zespołu bębna z jedną listwą
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  Inna możliwość to uszkodzona rolka ładująca. Jak możesz to podmień z np Aficio 350/1035. Przy okazji podoginaj styki jak sugeruje Janusz.

  C.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  W starszej wersji oprogramowania minimalne napięcie ładujące wynosiło 1450V, w najnowszej jest 1500V, a najlepiej ustawić przy bębnie zamienniku 1550V, te maszyny mają jakiś problem z korekcją ładowania, (zmień pod SP 2005 minimum, dodatkowe kody). Drugą listwę najlepiej wyrzucić, ostatnio to zrobiłem, jak na wałku ładującym zrobił mi się biały osad od tej listwy. Z reguły nie widać na niej osadzonego tonera, więc nie widzę sensu jej zakładać. Kilka maszyn chodzi mi bez niej i bębny AEG robią po 170 tysięcy.
 • Poziom 13  
  Witam.

  Wymieniłam rolkę ładującą na nową i problem zniknął.

  Dziękuję za pomoc
  Zamykam temat.
  Pozdrawiam