Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio 2035e pojawiający się czarny pasek na kopii

kicia 03 Mar 2011 20:00 1808 5
lampy.pl
 • #1
  kicia
  Level 13  
  Witam.
  Mam problem z Af 2035, który pojawił się po wymianie bębna i listwy.

  Przy pojedynczym kopiowaniu a nawet kilku powtórzeniach po rząd kopia jest idealna, natomiast przy kilkunastu kopiach jednej strony zaczyna pojawiać się czarny pasek z lekkim przebiciem tekstu jakby w negatywie, wymieniłam nawet przezornie wałek ładujący, ale problem nie zniknął, można to na chwilę zniwelować podnosząc napięcie SP 2001-1 prawie na max ale to na "chwilę" a potem i tak spada a problem powraca. Skończyły mi się pomysły co to może być. W zespole nie wymieniłam tylko drugiej listwy : "DRUM CLEANING BLADE 2"

  Proszę o pomoc załączam skan felernej kopii

  Pozdrawiam Serdecznie

  Ricoh Aficio 2035e pojawiający się czarny pasek na kopii
 • lampy.pl
 • Helpful post
  #2
  cefram
  Level 30  
  Witam

  Jak możesz podmień listwę z lampami kasującymi, drugą listwę czyszczącą ja zdejmuje - podobno zmniejsza żywotność bębna.

  Pozdrawiam
 • lampy.pl
 • Helpful post
  #3
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  wg mnie to prawdopodobnie masz kiepski styk elektryczny do rolki ładującej, bądź też rolka kiepsko dociska do bębna w pierwszej kolejności dognij te blaszki które dociskają zespól rolki do bębna. Lampki kontrolne gdyby fiksowały to mielibyśmy pasek wzdłużny na kopi a nie poprzeczny. A druga listwa to jest jednak dobry wynalazek bo zapobiega szybkiemu brudzeniu się rolki ładującej co było raczej normą w poprzedniej wersji zespołu bębna z jedną listwą
 • Helpful post
  #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Inna możliwość to uszkodzona rolka ładująca. Jak możesz to podmień z np Aficio 350/1035. Przy okazji podoginaj styki jak sugeruje Janusz.

  C.
 • Helpful post
  #5
  Calculus
  Level 25  
  W starszej wersji oprogramowania minimalne napięcie ładujące wynosiło 1450V, w najnowszej jest 1500V, a najlepiej ustawić przy bębnie zamienniku 1550V, te maszyny mają jakiś problem z korekcją ładowania, (zmień pod SP 2005 minimum, dodatkowe kody). Drugą listwę najlepiej wyrzucić, ostatnio to zrobiłem, jak na wałku ładującym zrobił mi się biały osad od tej listwy. Z reguły nie widać na niej osadzonego tonera, więc nie widzę sensu jej zakładać. Kilka maszyn chodzi mi bez niej i bębny AEG robią po 170 tysięcy.
 • #6
  kicia
  Level 13  
  Witam.

  Wymieniłam rolkę ładującą na nową i problem zniknął.

  Dziękuję za pomoc
  Zamykam temat.
  Pozdrawiam