Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 2 II 2001 r. rozładowany akumulator+radio

03 Mar 2011 20:34 5000 3
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich. Pojazd Laguna 2 2001r 120 km. (aktualna pora roku ZIMA.
  Problem polega na zjawisku po upływie nocy (ewentualnie 2 bez odpalania auta) akumulator jest rozładowany do zera, po włożeniu karty kontrolki migają i słychać dźwięk(tak jakby pykanie) wina rozładowanego akumulatora , przy naładowanym(prostownik) normalnie odpala. Problem się przejawia także w przypadku radia cd oryginalne . Po rozładowanym akumulatorze oczywiście jest rozkodowane, i w większości przypadków nie włącza się od razu(nie woła o kod od razu, brak reakcji) . W końcu 2 przypadek problemu, auto jeździ pali pięknie (naładowany akumulator) bez włączenia radia (lub nie chce się włączyć przez dłuższy okres czasu) auto odpala nawet po kilku dniach bezruchu. Czy to możliwe że radio pobiera prąd jak auto jest zamknięte i radio nie gra. czy jest możliwy inny punkt upływu prądu. Akumulator jest nowy roczny.
 • Poziom 14  
  Możliwe, że radio odpowiada za zaistniałą sytuację. Na początku proponuję sprawdzić amperomierzem prąd pobierany przez samochód w "stanie spoczynku" tzn. bez włączonych jakichkolwiek odbiorników (tak jak zostawiasz na noc). Ostatnio miałem taki przypadek w samochodzie mazda 3, gdzie fabryczne radio pobierało 200mA i w ciągu 2dni rozładowywało akumulator.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Druga metoda odłącz radio i zobaczysz jak będą wyglądać najbliższe dni.
 • Poziom 2  
  Pójdę za Twoja radą, na dniach sprawdzę pobór prądu w stanie spoczynku , oraz przetestuje drugą twoją metodę. dzięki za odpowiedź.
 • Poziom 2  
  Zostało zdiagnozowane tak że radio ma spięcie i nawet jak jest zamknięty samochód pobiera prąd, jak to w moim przypadku w zimie jest bardziej narażony na rozładowanie .
  Moje Pytanie czy np. radio jak moje tuner list Laguna II 2001 mogę zamiast niego wsadzić inne radio z Laguny (nowszej) bodejrze update list. To chyba rodzaje oryginalnych radyjek z Laguny.