Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5310 XM napis NOKIA i biały LCD

03 Mar 2011 22:26 2539 9
  • Poziom 33  
    Witam! Dostałem taką Nokię do zrobienia... Na początku było ok poza gniazdem ładowarki i taśmą włącznika. Obecnie jest tak, że po włączeniu włącznikiem na krótko pojawi się logo NOKIA i dalej biały LCD... Beep klawiatury słychać, lecz ewidentnie nie startuje. Ani JAF ani Phoenix po dead usb go nie biorą, nie widzą go. Podłączenie kabla USB i wciśnięcie power skutkuje znalezieniem NOKIA FLASHING ROM oraz flash parent,... Na ładowarkę reaguje krzakami na LCD... Pomóżcie jak możecie Panowie:)
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy są wszystkie układy po lewej stronie od złącza i pod samym złączu mi się właśnie tak stało ponieważ ktoś cwany pokleił to kropelką jak pogrzałem to zeby troche kropelka wyparowała to poodpadały mi układy i miałem taki sam efekt.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 33  
    Niestety ale wszystkie układy i elementy są na miejscu... Jedynie co, to jeden pin w złączu jest ułamany, ale po połączeniu go na krótko efekt bez zmian...
  • Poziom 39  
    Wymień złącze i spróbuj go zaprogramować od nowa, ale kablem FBUS.
  • Poziom 33  
    No i teraz doszedłem poprzez kąpiel do takiego momentu...
  • Poziom 26  
    Wykąp go jeszcze raz może jakiś syf został.
  • Poziom 12  
    Jeśli go myłeś izopropanolem to spróbuj benzyną ekstrakcyjną. Kiedyś miałem tak z samsungiem j700. Był zalany. Kąpałem go chyba z pół godziny w IPA i jedyną reakcją był biały wyświetlacz. Później wykąpałem 3 minuty w benzynie ekstrakcyjnej i śmigał jak nowy.
  • Spec od GSM
    Rezystory SMD w linii klawiszy albo korozje pod RAPem.
  • Poziom 38  
    Popraw luty na elementach zaznaczonych na czerwono.
  • Poziom 33  
    zenobeusz napisał:
    Popraw luty na elementach zaznaczonych na czerwono.

Rezystory OK, przelutowanie nic nie zmieniło. Dodam, że podświetlenie klawiatury też szwankuje, więc chyba tor LCD trzeba zostawić w spokoju?