Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór zmywarki wolno stojącej za około 1500zł

Klon000 03 Mar 2011 22:35 3239 13
    Klon000
    Level 11  
    Rozważam w zasadzie zakup jednej z dwóch zmywarek:
    :arrow: Electrolux ESF66070XR
    Zalety:
    A+
    system Real life(trochę będzie można w niej pobałaganić;) )
    ...(może znajdą się inne)
    :arrow:
    Bosch SGS55E98EU
    Zalety:
    ~200zł tańsza
    1/2 załadunku(nie znalazłem info, żeby electrolux miał tą funkcję)
    ...
    Doradźcie który z tych modeli wybrać, lub ewentualnie polećcie inne modele w kwocie około 1500zł. Muszą być to modele wolno stojące w wykończeniu INOX, firmy w zasadzie jak wyżej, ale przy dobrym uzasadnieniu mogę rozważyć produkty innych marek.
    Edit: Jeszcze jeden wymóg: 60cm szerokości.
    JohnnyBlaze
    Level 15  
    Lepiej Bosch.Co do Electroluxa,to lepiej zadzwoń do serwisu i zapytaj gdzie produkuje ten model,bo jeśli w Turcja/Włochy to sobie odpuść:)
    Klon000
    Level 11  
    ok, a może warto dopłacić do trochę nowszego Boscha: SMS53N18EU?
    Wpadła mi też dzisiaj w oko zmywarka Ariston LDF 12314 X EU, jest bardzo cicha: 42dB.
    JohnnyBlaze
    Level 15  
    Ariston zbiera dobre noty za jakość zmywania,ale jak z awaryjnością,to zależy jak się trafi.
    Klon000
    Level 11  
    Zapytałem o 2 interesujące mnie modele Electroluxa(jeden ciut wyższy od wyżej wymienionego) i dostałem info z infolinii Electrolux, oto ono:
    Quote:
    Zmywarki są produkowane w Polsce w Żarowie.
    Z poważaniem
    xxxxxxx xxxxxxxx
    Infolinia Electrolux

Teraz jestem bardziej za Electroluxem, Ariston raczej odpada ze względu na serwis:/

Pytanie tylko jak jest z serwisem Electroluxów, czy nie ma tak, że jak coś drobnego się popsuje to trzeba grubą kasę wydawać na cały moduł? Jak to wygląda w Boshu?
    Przeczytałem też, że Bosch dobrze zmywa tanimi, lidlowymi środkami, czy Electrolux też daje radę?
    zwykły człek
    Level 20  
    Popatrz jeszcze na ten model, bo jest wart uwagi:
    http://www.ceneo.pl/7600945s
    Dużo cichsza, lepsze parametry i cena. Do tego za 150 zł kup sobie na stronie producenta gwarancję na 5 lat i masz z bani. Teraz chyba jakieś prezenty są też do niej, ale to musisz sobie sam sprawdzić.
    Klon000
    Level 11  
    Propozycja ciekawa, w takim razie rozszerzam listę interesujących mnie zmywarek. Po kilku godzinach przemyśleń lista wygląda tak:
    Bosch SMS 53N18EU
    ELECTROLUX ESF 66070XR(rozważałem też model 67060 ale Bosch powyżej jest po rabacie w podobnej cenie)
    BOSCH SMS 50E08EU
    Bosch SGS 55E98EU
    Mastercook ZWE 9277X

I teraz, którą z nich wybrać i dla czego...
    główne kryteria to: bezawaryjność(jak najdłuższa, ale też koszty przyszłych napraw)
    dobre mycie
    współpraca z tańszymi środkami chemicznymi
    JohnnyBlaze
    Level 15  
    Bosch lub Mastercook. Bosch to sprawdzona technologia,a Mastercook w tej chwili zaczyna deptać po piętach Boschowi odnośnie zmywarek.Jakiś czas temu otworzyli najnowocześniejszą fabrykę zmywarek w Europie środkowej,i te zmywarki na prawdę są godne uwagi.
    Klon000
    Level 11  
    Czyli jeśli chodzi o firmy to zależność wygląda tak:
    Bosch>Mastercook>Electrolux
    To teraz pogdybajmy o modelach :D
    BOSCH SMS 50E08EU
    ten mnie przekonuje najbardziej, prócz głośności - czy przy otwartej kuchni 51dB da się jakoś we znaki? Będzie głośniej niż pralka w zamkniętej łazience(odległość kuchnia - salon i łazienka - salon takie same. Mi się wydaje, że będzie do zniesienia, zwłaszcza, że zmywanie będzie odbywało się w dzień.
    A może jednak warto dopłacić te ~500zł do Bosch SMS 53N18EU (jest teraz promocja i Bosch zwraca 150zł + jakieś środki czystości gratis) więc z 500 robi się 350zł a zmywarka oszczędniejsza i bogatsza w funkcje(ale które z nich tak na prawdę się przydadzą? Wg. mnie, może: innowacyjny system filtrów i automatyczne wykrywanie detergentu).
    Mastercook wydaje się najlepszy, ale ponieważ go nie zabuduję to pewnie odpadnie przez wygląd:/ (ale jeszcze spróbuję go zbadać gdzieś na żywo).
    elektro-dom
    Level 23  
    SMS 53N18EU bierz tego bez dwóch zdań - i tyle.
    Ewentualnie Siemens z serii SMS55........
    Ci którzy się znają wiedzą o co chodzi ;)
    ...reszta jest cieniem w tych cenach...
    Klon000
    Level 11  
    elektro-dom wrote:
    SMS 53N18EU bierz tego bez dwóch zdań - i tyle.

Wolałbym jakieś konkretne argumenty:)

elektro-dom wrote:

Ewentualnie Siemens z serii SMS55........
    Ci którzy się znają wiedzą o co chodzi ;)

Też chciałbym wiedzieć o co chodzi, nie znalazłem tej serii Siemensa...
    elektro-dom
    Level 23  
    Z tym siemensem widzę, ze faktycznie będzie ciężko... chyba już niedostępny...
    No to pozostaje ten Bosch. Na temat zmywarek Bosch było już wiele na forum - ogólnie rzecz biorąc jakość podzespołów godna polecenia i mówię to z pozycji serwisanta.Co do funkcji dodatkowych ( ja nigdy nie oceniam sprzętu pod tym kątem bo to tylko nie raz zbędne dodatki) - to dla mnie zawsze pojęcie względne, co kto potrzebuje (ale ten Bosch ma prawie wszystko)
    Co do techniczno -chemicznych właściwości materiałów nie widzę potrzeby by użytkownik miał to wiedzieć.
    Zawsze można posłuchać sprzedawcy i kupić super sprzęt za 700 zł ... :) :)
    bogdan józek
    Level 1  
    też szukam modelu zmywarki wolnostojącej do 1500pln firmy Bosch
    Klon000
    Level 11  
    Mój wybór padł na: http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/...j%C4%85ce/60-cm/SN25M837EU.html?source=browse
    Budżet trochę przekroczony, ale zmywarka była dostępna od ręki i załapię się na 150zł eko premii(Siemens jej tak nie reklamował jak Bosch, ale też oferował:) )
    Kilka zmywań już się odbyło, zmywarka bardzo cicha, ładnie domywa na każdym z testowanych programów(eko, auto, auto+vario speed) i właśnie testuję Garnki 70st.
    Bardzo wygodna jest możliwość zmiany wysokości górnej szuflady. Trochę szkoda, że nie ma 3 szuflady na sztućce, ale ma to też swoje plusy:
    :arrow: po zmywaniu koszyk ze sztućcami można wyjąć i uniknąć ewentualnych problemów z rdzą,
    :arrow: jest sporo więcej miejsca na wysokie naczynia