Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPnP jako wyjście audio, przesyłające dźwięk do wieży

03 Mar 2011 23:44 1194 2
  • Poziom 19  
    Witam

Posiadam Mini Wieże Philips MCi300, obsługuje ona technologię UPnP, dzięki której mogę słuchać plików muzycznych umieszczonych na komputerze.
    Czy istnieje jakiś program który pozwalał by przy pomocy tej techniki przysyłać do wieży dźwięk jaki pojawia się na wyjściu audio komputera ???

Nie jestem pewien czy umieściłem ten temat w właściwym dziale, jeśli nie proszę przenieść.

Pozdrawiam
    krzysiekj18
  • Poziom 11  
    Też mam wieżę z dlna której chciałbym używać jako karty dźwiękowej.
    Znalazłem program Jamcast który tworzy w systemie taką wirtualną kartę, jednak jeszcze go nie testowałem *wymaga rejestracji) poza tym jest płatny, foobar z wtyczką upnp ma też możliwość streamingu odtwarzanego dzwięku. Czy ktoś wie w jaki sposób można przesyłać dźwięk z systemu na urządzenie dlna?
  • Poziom 10  
    Podbijam.
    Mam wieżę obsługującą DLNA i AirPlay.
    Jamcast jest dziwny, przestał mi wykrywać wieżę. Być może dlatego ze jest płatny, ale żadnej informacji o wykupie licencji mi nie wyświetla.
    Na smartfonie mam wykupione AirSpot, ale starsznie kaleczy Spotify, bez tej apki (na słuchawkach działa wyśmienicie), ale jak zaczynam streaming do wieży to zaczyna strasznie ciąć, Spotify wyświetla ze strasznym opóźnieniem. Mało tego odinstalowałem Spotify ze smartfona, a muzyka nadal grała. Więc AirSpot musi mieć w sobie streaming ze Spotify, a aplikacja Spotify jedynie tym steruje.

Tak czy owak, mamy XXI w i nie ma porządnych metod na przesłanie sygnału z komputera czy smartfona do wieży.