Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Ariston AVSD 109, nie podgrzewa wody...

mroczkosie 04 Mar 2011 07:32 6112 6
 • #1
  mroczkosie
  Level 9  
  Pralka (Pralka Ariston AVSD 109) nie grzała wody i program nie kończył pracy pralki Objawem usterki był kod F- 07.Wymieniłem grzałkę oraz czujnik na nowy.
  Pralka obsługuje kolejne fazy programu lecz w dalszym ciągu nie podgrzewa wody.
  Czy wyświetlony kod błędu kasuje się automatycznie po zamontowaniu nowych urządzeń ,czy należy użyć do tego odpowiednich przycisków na programatorze?
  A może należy wymienić jeszcze inne części odpowiadające za włączenie grzałki?
  Jeżeli ktoś miał podobną sytuacje proszę o wskazówki.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  mroczkosie
  Level 9  
  Jeżeli chodzi o czujnik NTC to odpięcie przewodów od czujnika powoduje wyświetlenie błędu F- 03.
  Postaram się dokonać pomiarów oporności czujnika odpowiednim przyrządem.
  Wczoraj wymontowałem i zamontowałem ponownie moduł - na oko nie widać żadnych uszkodzeń wymontuje go ponownie i oddam moduł do sprawdzenia elektronikowi o rezultatach poinformuję.
  Za podpowiedz serdecznie dziękuje Panu "szypek 72.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  mroczkosie
  Level 9  
  Czujnik NTC który sprzedał mi sprzedawca wraz z grzałką okazał się ""sprawny""ale jego zakres pracy według wskazań miernika w temperaturze pokojowej około 23 stopnie wynosi 2,79 Kohm i po zanurzeniu w gorącej wodzie wartość spada do 1,25Kohm.Natomiast stary czujnik w tej samej temperaturze pomiaru 23 stopnie wyniósł 16,80 Kohm i po włożeniu do gorącej wody wartość spadła powoli w duł do 4,45K Kohm.
  Wywnioskowałem z tego że nowo założony czujnik podawał sygnał "woda jest jest nagrzana " i nie załączał grzania puszczając kolejne fazy programu dalej. Po założeniu starego czujnika pralka pracuje normalnie wykonując wszystkie fazy programu . Serdecznie dziękuję za podpowiedzi choć ostatnia wskazówka kierowała na uszkodzenie modułu ,cieszę się że okazało się inaczej.
  PS.
  Pralka pracuje szósty rok i oprała cztery osoby ( w tym dwoje dzieci) na zewnątrz jaki w środku żadnych śladów zużycia gorąco polecam.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  mroczkosie
  Level 9  
  Grzałkę i czujnik po wymontowaniu zaniosłem do punktu z częściami zamiennymi i poprosiłem obsługę o identyczne . Do głowy by mi nie przyszło
  że mogła zaistnieć pomyłka, gdyż otrzymałem grzałkę o tej samej firmy i mocy natomiast czujnik bez opakowania . Wybór punktów z częściami zamiennymi w moim mieście żaden, jeden jedyny punkt.

  Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi.