Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samodzielna wymiana wyświetlacza w noki X3

04 Mar 2011 07:48 10542 8
  • Poziom 8  
    Witam

Moje pytanie odnosi się do samodzielnej wymiany wyświetlacza w noki x3. Mam zamiar zakupić takowy na allegro. Z tego co się orientowałem rozłożenie nie powinno przysporzyć wielu problemów.Instrukcja jak rozłożyćLink oraz filmik
    Link
    . Ściągnąłem również oryginalną lekturę serwisową noki:). Teraz mam następujące wątpliwości:
    1. Czy ten wyświetlacz, który wybrałem(sklep z allegro ma siedzibę w moim mieście i będę mógł odebrać osobiście) nie zepsuje się po kilku miesiącach?
    2. Czy muszę również wymieniać taśmę od wyświetlacza?
    3.Czy jestem w stanie zrobić to samemu?- nie wiem czy będzie potrzeba coś lutować itp. być może to jest podłączenie plug in typu kostka?
    Zapomniałem jeszcze napisać co się stało: telefon mi upadł i przez przypadek go nadepnąłem czego skutkiem jest częściowo wylany wyświetlacz, który o dziwo nie pękł

Ps. Proszę o wyrozumiałość gdyż jestem totalnym laikiem jeśli o to chodzi ale mam dużo sprytu:D
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Taśmy pewnie nie będziesz potrzebował wymieniać.
    Radziłbym kupić oryginalny wyświetlacz - z kopiami różnie bywa - trafisz na sztukę w której coś będzie nie tak i sprzedawca będzie się krzywił, że to Ty zepsułeś i nie będzie chciał wymienić.
    Wyświetlacz jest na całej powierzchni przyklejony do obudowy. Musisz go odkleić tak, żeby nie uszkodzić taśmy łączącej go z płytą główną.
    Jeśli nie czujesz się na siłach żeby to zrobić, to oddaj do serwisu.
  • Poziom 29  
    Na 80% pękniesz LCD jeśli nie będziesz go grzał wcześniej, tak jak kolega Arem wcześniej napisał... jest klejony na całej powierzchni i nie łatwo go odkleić. Nie koniecznie spryt Ci w tym pomoże ;]
  • Poziom 8  
    Więc czym muszę go wcześniej grzać? Dobrze a jeśli uda mi się go już odkleić bez problemów, to czym należy go później przykleić? Z tego co widziałem na tych materiałach to nie było problemów z wyjęciem wyświetlacza, nawet jeśli pęknie to mała strata bo przecież jest zepsuty;)
  • Poziom 29  
    Telefony w takich filmikach "how to" są już przygotowane :) nikt by nie oglądał filmu gdzie 15 min to samo podgrzewanie elementu :)
    A co do samego grzania, polecam hot-air, mały nadmuch, temperatura ok 140-150 stopni, dmuchać od spodu. Jak już Ci się uda operacja i będziesz montował noway LCD to nie musisz go niczym kleić wystarczy że położysz go na swoim miejscu
  • Poziom 8  
    Czyli bez hot air-a nie ma co się samemu za to zabierać? Raczej do pojedynczej naprawy nie kupię specjalistycznego sprzętu:( Suszarka nie wystarczy?
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    I tak jest pęknięty stary LCD, więc delikatnie poprostu odklejaj, bardziej nie zepsujesz przecież :D
  • Poziom 8  
    Dobrze, więc już wiem, że nawet jak mój wylany wyświetlacz pęknie to nic się nie stanie bo po co mi on. Ale muszę wiedzieć, czy muszę go czymś przykleić? Skoro oryginalny był przyklejony to nowy na czym będzie się trzymał? Na starym kleju?
  • Spec od drukarek
    Tak, poprostu go przyłóż i już :D