Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Outlook 2003 - nie działa lista zablokowanych nadawców

nyquist 04 Mar 2011 08:39 1582 4
    nyquist
    Level 25  
    Witam.
    Mam problem z programem MS Outlook 2003.
    Po wybraniu funkcji "Dodaj nadawcę do listy zablokowanych nadawców" adres nadawcy nie jest umieszczany na liście zablokowanych nadawców i pomimo, że wybrana wiadomość przenosi się co prawda do folderu "Wiadomości śmieci", to kolejne przychodzące z danego adresu wiadomości w dalszym ciągu zaśmiecają skrzynkę.

Wygląda to tak, jakby podczas użycia funkcji "Dodaj nadawcę do listy zablokowanych nadawców" aplikacja nie dodawała wpisu do właściwego pliku.

Ręczne dodanie adresu e-mail do listy działa, ale to bardzo żmudna robota :-/
    Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
    helmud7543
    Level 43  
    Mam to samo w Outlook 2007 na Windows 7 Professional x86 - podłączam się.
    nyquist
    Level 25  
    Własnie poradziłem sobie z problemem! Pomogło przeinstalowanie Office 2003 z opcją "Zainstaluj ponownie lub napraw" a następnie "Wykryj i napraw błędy w instalacji produktu Office". Skutków ubocznych na razie nie widzę.
    I'm good 8-)
    nyquist
    Level 25  
    A jednak I,m not so good...:-(
    Lista zablokowanych nadawców jest już prawidłowo aktualizowana, ale podczas nadejścia wiadomości nie jest ona przenoszona do folderu ze "śmieciami", tylko pozostaje w skrzynce odbiorczej. Ktoś ma jakis pomysł?
    ---
    Moje następne odkrycie:
    - po usunięciu wszystkich reguł nagle wszystko zaczyna pracować ok.
    - po ustawieniu na nowo reguł (przenoszących wiadomości kierowane na dane konta e-mail do wybranych folderów) spam znów nie jest usuwany.
    Wygląda to tak, jakby stworzone przeze mnie reguły miały pierwszeństwo przed mechanizmem antyspamowym. Jak to zmienić?

---------------------------------
    Już po kłopocie. Reinstall dobry na wszystko... niestety.
    Zamykam.