Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które auto będzie lepsze Honda czy Mazda?

szulz 04 Mar 2011 10:25 5081 15
  • #1 04 Mar 2011 10:25
    szulz
    Poziom 2  

Moimi typami są dwa japońce.
    Mianowicie Mazda 323C (1994-1998) z silnikiem 1.5 DOHC i Honda Civic VI 3D (1995-2000) z silnikiem również 1.5 SOHC.
    Właśnie jestem przed kupnem auta i zastanawiam się nad tymi dwoma autkami.
    Nie potrzebuję 5D nadwozia bo głównie jeżdżę sam albo w 2osoby.

0 15
  • #2 04 Mar 2011 15:59
    mateusz2920
    Poziom 20  

Moim zdaniem lepiej Honde Civic tania w utrzymaniu. mało pali jeszcze jak ma gaz to w ogóle taniej dla portfela.

0
  • #3 04 Mar 2011 16:04
    Pemok
    Poziom 12  

Ten silnik mazdy jest paliwożerny jak na swoją moc, jest sporo słabszy od 1.5 Hondy. Mazda ma 90 KM a Honda 114, chyba, że chodzi o 1.4 16V 90 KM w Hondzie, takich jest zdecydowanie najwięcej.

Skłaniałbym sie ku Hondzie ze względu na silnik. Ale Honda raczej bedzie drozsza.

0
  • #4 04 Mar 2011 16:06
    ogur3k
    Poziom 33  

Mazda 323C (1994-1998) z tym silnikiem raczej szału nie robi, nienajlepszy jest. Pemok powiedział o co chodzi ;)
    Jak wahasz się pomiędzy tymi dwoma, to bierz Hondziawe.

0
  • #5 04 Mar 2011 19:31
    dyszel85
    Poziom 18  

Jeśli można coś polecić to szukaj 323 BA z silnikiem 1.8 BP. Jest pozbawiony wady zapiekających się pierścieni w silniku Z5 (1.5).

0
  • #6 09 Mar 2011 17:03
    piotrekm1987
    Poziom 2  

Ja bym brał honde silniki w nich są nie do zdarcia

0
  • #7 09 Mar 2011 17:05
    ogur3k
    Poziom 33  

piotrekm1987 napisał:
    Ja bym brał honde silniki w nich są nie do zdarcia

"I sam mam Hondę" zapomniałeś dodać ;)
    Zdziwiłbyś się, każde auto jest do zdarcia...

0
  • #8 09 Mar 2011 20:08
    acton777
    Poziom 15  

Honda 1,5 V-tec pali ok 6-7 l. po mieście. Miałem taką, nie jeżdżę spokojnie i po prostu bajka... Na trasie potrafiła zejść do ok. 5 l. ( 130-140 km\h).

0
  • #9 09 Mar 2011 20:13
    ogur3k
    Poziom 33  

acton777 napisał:
    Honda 1,5 V-tec pali ok 6-7 l. po mieście. Miałem taką, nie jeżdżę spokojnie i po prostu bajka... Na trasie potrafiła zejść do ok. 5 l. ( 130-140 km\h).

Nauczycie się kiedyś, ludzie, podawać potrzebne szczegóły?
    Rozróżniasz VTEC od VTEC-E? Honda od groma miała silników o tej samej pojemności ale bardzo różniące się między sobą.

0
  • #10 09 Mar 2011 20:53
    szulz
    Poziom 2  

acton777 napisał:

Tak, a przy 200km\h spalała 3litry, a przy 300 jechałeś za darmo. Na 5 litrów to się zgodzę ale przy nie więcej niż 100. Pozdrawiam.

0
  • #11 09 Mar 2011 20:55
    ogur3k
    Poziom 33  

Bez przesady, aż taka duża bajka to to nie jest, klepnij w google:
    EcoTour of Europe 1994

0
  • #12 10 Mar 2011 09:56
    Teg
    Poziom 15  

D15Z8 (1.5 VTEC-E od roku 1997) spala w trasie 5,5-6l/100km, jak zawsze bajki można poczytać nawet i 0 5, ba, o 4.8l/100km... Tiaaa... Miasto miastu nie równe, w zakorkowanej Bydgoszczy na krótkich odcinkach spala 9l/100km. I już się bajek nasłuchałem na ten temat i nie będę o tym dyskutował.
    Jeśli chodzi o Civic VI gen, czy to 3d, 4d czy 5d, kupić egzemplarz W MIARĘ bezwypadkowy, z przebiegiem poniżej 250kkm to CUD. Oczywiście wiadomo, zaraz się naczytamy, że "na Alleszrot i Szrotomoto są i to za 8 tyś zł" :D Specjalnie dla wielbicieli "od dziadka co tylko do Kirche und Zuruck" :)

Jest to ulubiony model handlarzy, wszelkiej maści cwaniaków, szpachlowników, szrociarzy (sprowadzających na części angielki za 100 funtów - spróbujcie kupić silnik czy skrzynię, od razu wymontowują żeby przypadkiem nie można było sprawdzić, nawet jak nie to to typowe zagrywki w stylu można sprawdzić ale nie ma już kolektora wydechowego=ryk zagłusza pracę silnika... temat jest znany i jest 75% osób które się nadziały i robią dobrą minę do złej gry, chwaląc, co mają).

Typowe problemy do których nie przyznają się użytkownicy, a które krążą jak zmora (wystarczy się w fora zagłębić): przekładnie kierownicze - luzy na listwie, zakłady "regenerujące" dokręcają śrubę regulacyjną i wymieniają tulejki prowadzące bez nawet rozbierania przekładni i kasują, a tego się zregenerować nie da bo trzeba by wymienić listwę zębatą, która kosztuje tyle, ile przekładnia. Dokręcanie sprawia problemy z odbijaniem kierownicy a problem wraca. Regenerować sobie można jak cieknie albo jak mamy części z innej dobrej przekładni. Inny typowe problemy: łożyska w skrzyni biegów, stukające zawiasy w drzwiach, korozja progów i tylnych nadkoli (szczególnie po jakiejkolwiek kolizji, uszkadza się zabezpieczenie na całym samochodzie), reperaturki drogie ale dostępne.

Zawieszenie pracuje głośno - jak jest 100% sprawne, po prostu słychać jego pracę, jak mi powiedział jeden mechanik od Hond "jak szukałeś auta żeby Ci nic nie trzeszczało i nie stukało, to wybrałeś najgorszą opcję". Powyżej 90km/h w środku okropnie słychać szum powietrza, silnik już nie bo ma wtedy do 3 tys. obrotów na V biegu.

Silniki "nie do zdarcia" w tych autach są z kolei dla wielbicieli "ja tylko leję i jadę", co ich nie obchodzi, jak jadą - że rzęzi, nierówno pracuje, trzęsie się wszystko w kabinie, szarpie przy utrzymywaniu stałej prędkości, że zawieszenie wytłuczone, itp., to inna sprawa. Piszę po doświadczeniach z moją, kolegi z pracy i wielu osób na forum, śledzę to od kilku lat. Ale fakt że moja ma już 310kkm i oleju wcale nie łyka a w trasie spala poniżej 6l/100km.

Mazda ma tą przewagę, że tak nie koroduje (w nastepnej generacji role się odwróciły - Mazdy korodują a Hondy mniej), ale wadą jest silnik 1.5 w którym notorycznie zapiekają się pierścienie olejowe, słabo jedzie i dużo pali. Problemy ze znalezieniem sensownego egzemplarza chyba jeszcze większe - szukałem 323fBA 1.8 (udany silnik) przez miesiące i w końcu kupiłem Hondę. 323f ma twardsze zawieszenie.

0
  • #13 21 Mar 2011 13:45
    Iceman31
    Poziom 20  

szulz napisał:
    acton777 napisał:

Tak, a przy 200km\h spalała 3litry, a przy 300 jechałeś za darmo. Na 5 litrów to się zgodzę ale przy nie więcej niż 100. Pozdrawiam.

Mistrzuniu, jak nie wiesz to nie krytykuj.
    Od kilku lat mam Civica VI gen 90KM.
    Jechałem ze Śląska nad morze. Tempo jazdy przeciętne.... czyli nie za szybko ale tez nie za wolno. 4,5 litra.
    Po mieście to autko w dobrych rękach spala 6,5 litra. ale dyche też potrafię zrobić.....

Teg, no widzisz.... a ja kupiłem VI gen 3D bezwypadkową. Sprawdziłem to dogłębnie przed zakupem. Kto szuka ten znajdzie. Tyle, że było to autko od właściciela a nie z komisu. Sprzedał bo zwiększył rodzinę i potrzebował większego wozidła

0
  • #14 05 Kwi 2011 16:36
    1gregS
    Poziom 9  

a ja się zgadzam z teg-iem co do hondy,skrzynie biegów lubią szumieć,silniki lubią olej,bardzo słabo wyciszony środek,prawdą jest też to co napisał o kupowaniu skrzyni i silnika.ciężko znależć dobry egzemplarz,na plus hondy to niewielkie spalanie,niezłe osiągi,wiele części pasuje od innych modeli hondy. sam jeżdżę vi coupe i powiem że jeśli się znajdzie dobrą sztukę to hondę warto kupić

0
  • #15 05 Kwi 2011 16:42
    amator2000
    Poziom 18  

Te auta są identyczne pod względem technologicznym.

Więc radzę kupić to, które ma pewniejszą przeszłość, bo części zamienne do obu modeli są jednakowo drogie. Weź to, które miało mniej właścicieli po drodze, i które (ewentualnie) było bezwypadkowe.
    :D:D:D

0
  • #16 05 Kwi 2011 16:56
    szulz
    Poziom 2  

I stało się, kupiłem jednak Mazdę z Niemiec. Jestem pierwszym właścicielem w kraju i 3 w całej historii auta. Jak na razie zero zastrzeżeń. Na razie oleju w znaczących ilościach nie bierze, osiągi jak dla mnie wystarczające. Spalanie na poziomie 7litrów, przyzwyczaiłem się już :)
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, ale mimo że więcej osób polecało Hondę, wybrałem Mazdę, bo urzekła mnie ta sylwetka jak postawiłem obok siebie te auta :)

0