Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofery do db dragu. Jakie głośniki wybrać?

dragon1230 04 Mar 2011 12:47 3219 17
    dragon1230
    Level 10  
    Witam jestem na kupnie 2 sztuk subwoferów 15in, interesują mnie tylko 15 chce coś z pułki db drag zastanawiam się nad soundstream xxx15 lub ground zero gzpw lub gzpw15sq. Który z nich jest lepszy do Db dragu?? Z zasileniem tych głośników nie będę miał większego problemu... samochód w którym się znajdą jest już wygłuszony. proszę o pomoc w wyborze głośników i mile widziane propozycje innych subwooferów do zastosowań db
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Invalid
    Level 23  
    GZPW SPL ale 5kW będzie mu mało :)
    niko123
    Level 29  
    '' Z zasileniem tych głośników nie będę miał większego problemu'' - to znaczy jakie plany za zasilanie ? wzkam, kable, aku, dodatkowy aku itp ? do tego głośnik i wzmacniacz - kasa nie mała :)
    Invalid
    Level 23  
    Ja bym na Twoim miejscu od razu wrzucił DD 99Z15 :)
    mike21
    Level 29  
    GZPW to dobry wybór ale na twoim miejscu zastanowiłbym się też nad nowym FI btl N3 zbudowany specjalnie pod DB jest dużo tańszy od triple X czy GZPW no i można go rozbudować wedle życzenia i można bez problemu dostać recon jest to ważne szczególnie jak się bawisz w Dbdrag. Taka prawda że sam sub nie da ci dobrego wyniku nawet ten najlepszy :) Myślę ze w zupełności by wystarczyły nawet 2x helon 15. Jeśli budżet cie nie ogranicza to wart popatrzeć jeszcze na;

FI btl n3;
    https://ssl.perfora.net/www.ficaraudio.com/se.../0010_BTL/0070_N3/product_overview.shopscript

REaudio MT
    AA Mayhem lub SMD
    Digital Designs
    DCaudio lvl 5
    Incriminator audio
    Atomic apx, apxx
    T3audio T.S.N.S
    TREO

Z każdego suba tutaj wymienionego da sie wycisnąć bardzo dużo.
    dragon1230
    Level 10  
    helona mam i dlatego poszukuję czegoś mocniejszego.Mam 2 szt SS jednego spaliłem tak jak ty, ale drugi jest w 100% sprawny dlatego najbardziej mnie nachodzi na SS tylko dostępność rekonów troszkę odstrasza. Jeśli miał bym wybierać pomiędzy GZ a Fi btl który będzie lepiej sobie radził z dużymi mocami, gdzie można dostać FI btl?? jest może jakiś przedstawiciel fi w Polsce lub europie czy tylko opcja sprowadzenia go z USA.

Dodano po 5 [minuty]:

wzmacniacz który będzie napędzał subwoofery to stetsom V 14K2 E, będzie spięty z 4 akumulatorami hollywooda spv120 czy to wystarczy pod ten piec??

Dodano po 10 [minuty]:

a co powiecie na Kicker Solo X 18
    mike21
    Level 29  
    Co do reconów można odwiedzi strone PSI :P dostaniesz tam praktycznie każdy recon robią na zamówienie wszystko cewki, zawieszenia, membrany praktycznie do większość modeli głośników dostaniesz recon. Tylko, że to tylko USA tak samo jak i głośniki FI dostępność tylko USA.

Co do wytrzymałości ciężko powiedzieć bo BTL n3 bo to nowość ale na pewno każdy z tych subow może przyjąć sporo. Ale pamiętaj że btl n3 to typowy ciśnieniowiec tylko na tak zwane bekniecie :) fs-54Hz muzy nie posłuchasz tez ze wzglądu konstrukcyjnych.

GZPW 18 jest głośniejszy od solo 18x daje takie porównanie bo 15 solo nima :P Ale tak jak mowie z każdego da się uzyskać wysoki wynik i to raczej będzie zależało od twojej wiedzy w tej dziedzinie Anie od samego sprzętu :) na jednym RE MT 18 Kolo za granicami robi ponad 170d w pl na Orionie hcca 12 podajże cos w okolicach 150db. Wiec lepiej zostań przy tym helonie lub zmień na GZPW i kup termoLaba i bierz się za strojenie skrzyni :)
    dragon1230
    Level 10  
    strojeniem skrzyni zajmą się chłopaki z essa Rzeszów posiadają program termoLaba zabudowa będzie na cały tył samochodu"zamiast tylnych siedzeń" a wykonaniem zabudowy zajmie się firma z mielca. Jeśli zabudowa była by na bazie 2 helonów i zasilał bym je wzmacniaczem stetsom V 14K2 E nie rozdarło by ich?? wiem że producent helona podaje że przyjmą nawet 10kW rms przy 60hz. Gzpw 15spl miał bym za około 3499 za szt a gzpw15sq za 2659 a cena nowego helona to 2400. Używany helon będzie tak samo wytrzymały jak nowy??
    mike21
    Level 29  
    dragon1230 wrote:
    strojeniem skrzyni zajmą się chłopaki z essa Rzeszów posiadają program termoLaba zabudowa będzie na cały tył samochodu"zamiast tylnych siedzeń" a wykonaniem zabudowy zajmie się firma z mielca. Jeśli zabudowa była by na bazie 2 helonów i zasilał bym je wzmacniaczem stetsom V 14K2 E nie rozdarło by ich?? wiem że producent helona podaje że przyjmą nawet 10kW rms przy 60hz. Gzpw 15spl miał bym za około 3499 za szt a gzpw15sq za 2659 a cena nowego helona to 2400. Używany helon będzie tak samo wytrzymały jak nowy??

W DE chlopaki laduja KW mocy w helony i daja rade i robia wysokie wyniki. Ciekawi mnie dlaczego zadajesz tu takie pytania skoro pomaga ci doswiadczona w DBdragu ESSA :P . GZPW sq nie nadaje sie do dragow od tego jest wersja SPL.SQ jak sama nazwa mowi gra bardziej jakosciowo niz spl.

Cena helona w de to 550euro wiec okolo 2150
    bepa5
    Level 10  
    mike21 wrote:
    ...na jednym RE MT 18 Kolo za granicami robi ponad 170d w pl na Orionie hcca 12 podajże cos w okolicach 150db.

No nie tylko za "granicami" PL robi się takie wyniki. Panowie z ESSA Rzeszów robią coś naprawdę fajnego. 167,6 dB - Rekord Polski i to na jednym RE MT18, więc nie tylko za granicą są zdolni ludzie."Cudze chwalicie, swego nie znacie" ;)
    cinquecento ESSA
    mike21
    Level 29  
    bepa5 wrote:
    mike21 wrote:
    ...na jednym RE MT 18 Kolo za granicami robi ponad 170d w pl na Orionie hcca 12 podajże cos w okolicach 150db.

No nie tylko za "granicami" PL robi się takie wyniki. Panowie z ESSA Rzeszów robią coś naprawdę fajnego. 167,6 dB - Rekord Polski i to na jednym RE MT18, więc nie tylko za granicą są zdolni ludzie."Cudze chwalicie, swego nie znacie" ;)
    cinquecento ESSA

Bardzo mnie to cieszy. Nie śledze tematu na bierząco ale
    pamietam tyle że ten Pan miał juz ten wynik jak w Pl nie mogli przebic bariery 150db w podobnej klasie :)
    dragon1230
    Level 10  
    Projekt będzie wykonany tak jak kolega mike21 radził na dwóch helonah. Mam pytanie odnośnie rezonansu samochodu, w jaki sposób można wyczaić kiedy zaczyna się rezonans
    Invalid
    Level 23  
    Zapinasz Term-Laba, puszczasz sweep 40-80Hz i analizujesz widmo :)
    A później już tylko...
    ... długa droga przy dostrojeniu skrzynki :)
    skarak_db
    Level 21  
    Koleś chce XXX albo GZPW ty z Yakuzami wyjeżdżasz :D
    dragon1230
    Level 10  
    yakuza... to nie ta klasa sprzętu.

Dodano po 29 [minuty]:

mam pytanie odnośnie zasilania czy 4sztuki Hollywood spv 120 wystarczą do zasilenia wzmacniacza stetsom V 14K2 E pobór to 1200A, gdy mówię o zasileniu chodzi mi tylko o krótki strzał.
    Dane akumulatora

maksymalny prąd zwarcia w impulsie (SCA): 5000 A
    * maksymalny prąd przez 5 sekund (PHCA): 2500 A
    * maksymalny prąd rozruchu w temperaturze -18 ºC (CCA): 1500 A
    * nominalna pojemność (C/20): 120 Ah
    * napięcie znamionowe: 12,8 V
    * napięcie ciągłego ładowania: 13,5 -13,8 V
    * napięcie cyklicznego ładowania: 14,4 - 15,0 V
    * dopuszczalne bezpieczne napięcie głębokiego rozładowania: nie mniej niż 10,5 V
    fanatix
    Level 14  
    Ten temat to jakaś ściema, wykonuje wszystko "ESSA", a ty się pytasz o podstawowe rzeczy............
    Coś tu śmierdzi.......
    fanatix
    Level 14  
    "strojeniem skrzyni zajmą się chłopaki z essa Rzeszów posiadają program termoLaba "

Strojeniem a projektem to dwa inne słowa, za dwa tygodnie będe widział chłopaków z ESSA, więc spytam czy coś wiedzą i się wyjaśni.........

Nadal mi śmierdzi.......