Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć niezabezpieczona. Łączy się, ale nie ma Internetu.

daria26 04 Mar 2011 14:11 7037 19
  • #1 04 Mar 2011 14:11
    daria26
    Poziom 7  

Witam.
    zaznaczam ze jestem laikiem w temacie,jednak Mam problem z dostepem do sieci bezprzewodowej-niezabezpieczonej.jak do tej pory korzystalam z niej bez przeszkod-okolo miesiaca czasu,znalazlam jedno miejsce u siebie w domu gdzie sygnal byl najsilniejszy i wszystko chodzilo ok.niestety wczoraj cos sie schrzanilo i mimo polaczenia z ta siecią,nie mam dostepu do internetu.nie mozna wyswietlac stron.czy to oznaka ze wlasciciel zalozyl jakies zabezpieczenie ? zalanczam screeny jak wyglada polaczenie,zaznaczam ze mam w posiadaniu adres MAC karty sieciowej z ktora sie laczylam,jak i jego IP,niestety nie wiem jak zrobic z tego pozytek,zeby znow mozna bylo korzystac z tej sieci....komunikat nadal jest taki ze siec nie jest zabezpieczona,niestety szybkosci nie posiada zadnej,albo prawie wogole....poradzi cos ktos ? :) z gory dzieki

0 19
  • #3 04 Mar 2011 14:27
    daria26
    Poziom 7  

wiec nikt nie pomoze ? :(((

0
  • #4 04 Mar 2011 14:47
    darek_wp
    Poziom 28  

Podłączanie się do nie swojej sieci, nawet niezabezpieczonej jest niezgodne z prawem.

0
  • Pomocny post
    #5 04 Mar 2011 14:50
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Twój komputer łączy się z jakimś routerem i połączenie jest poprawne.
    Tenże router musi się łączyć z jakąś siecią i tutaj (najprawdopodobniej) połączenia nie ma.
    Jak sąsiad wróci do domu, to pewnie połączenie wróci :twisted:

P.S>
    O legalności korzystania z niezabezpieczonych sieci już dyskutowaliśmy...

0
  • #6 04 Mar 2011 15:02
    daria26
    Poziom 7  

FORESTX-bardzo Ci dziekuje za odpowiedz :) czy to mozliwe zeby wina lezala tylko po stronie sasiada ? bo do tej pory nie mialam wogole takich problemow-komp smigal nawet w nocy i polaczenie nie zrywalo ani nie bylo problemow zadnych...a przeciez sasiad napewno nie ma uruchomionego routera nonstop.....zaznaczam ze dzieje sie tak od wczoraj od okolo 20tej i do tej pory mam ciagle ten problem...

0
  • #7 04 Mar 2011 16:30
    piterus99
    Poziom 43  

Temat powinien zostać zamknięty, narusza prawo.

Koleżanko, proszę kupić sobie SWÓJ dostęp do sieci i z niego korzystać, nie żerować na innych, bo nikt Ci ze stołu zupy nie podjada jak nie zamkniesz drzwi do domu.

0
  • #8 04 Mar 2011 16:39
    daria26
    Poziom 7  

czy jesli wlasciciel sieci pozostawil ją otwartą i najwyrazniej nadal jest otwarta,to to jest ŻEROWANIE na kimś? raczej sie z wami NIE ZGODZE.Ma najwyrażniej swiadomosc tego ze ma siec niezabezpieczoną,a ja chcialam tylko dowiedziec sie co moglo byc przyczyna mojej naglej niemoznosci przegladania stron,mimo aktywnego polaczenia (pakiety wysyla,ale mniej odbiera) poza tym jak widac-mam SWOJ internet-bo jeszcze tu pisze.
    za kazdą odpowiedz z gory dziekuje,rowniez za oczernianie mnie jakobym robila cos WBREW PRAWU,skoro siec jest PUBLICZNIE NIEZABEZPIECZONA..

0
  • #9 04 Mar 2011 17:05
    piterus99
    Poziom 43  

przykro mi, nie jest to oczernianie, proszę zapoznać się z polskim prawem.

Zamykasz zawsze drzwi na klucz? A jak zostawisz niedomknięte to mogę połasić się na Twoją biżuterię?

Pojęcie sieci publicznie niezabezpieczonej nie istnieje. Świadomości tego, że sieć ma niezabezpieczoną też może nie mieć - nie musi się na tym znać.

0
  • #10 04 Mar 2011 17:18
    daria26
    Poziom 7  

oczywiscie ze zawsze zamykam drzwi wychodzac z mieszkania i chyba kazdy z nas zamyka-bo wlasnie mam swiadomosc ze ktos moglby sie polasic na moja bizuterie. wiec wydaje mi sie ze posiadanie swiadomosci o sieci niezabezpieczonej powinien miec kazdy-bo chyba po to sie ją zabezpiecza zeby nie byla niezabezpieczona-czyż nie tak ?
    skoro pojecie sieci PUBLICZNIE NIEZABEZPIECZONEJ nie istnieje,to dlaczego istnieją takie sieci ?
    i tu jest pies pogrzebany-nie jestem jedyna osoba ktora korzysta z takiego "dobrodziejstwa" jakim jest przeoczenie sasiada,badz tez jego swiadome NIEZABEZPIECZENIE,jest wiele takich sieci i takich sytuacji.
    Wiec jesli ktos jednak chcialby udzielic mi odpowiedzi na dreczace mnie pytanie to jeszcze raz dziekuje :)

0
  • #11 04 Mar 2011 17:26
    piterus99
    Poziom 43  

Ostatnie zdanie i kończe dyskusję - jak Ci się będzie niesamowicie spieszyć, wszystko fruwa, wylatujesz jak z procy z domu i zostawiasz otwarty - no każdemu może się zdarzyć. Wracasz, patrzysz, że otwarte, okradziona "o kurcze, zapomniałam zamknąć, okradli mnie" czy "WR, okradły mnie złodzieje durne, dzwonie po policję?" Sama widzisz.

W tym momencie zakładam, że masz pozwolenie na dostęp do tej sieci, ale sąsiad wyjechał i nie wiesz co z tym zrobić - chociaż nie powinienem, zresztą widzę, że masz dostęp do netu...

A wracając do tematu - routery i urządzenia sieciowe są urządzeniami przeznaczonymi do ciągłej pracy, stąd sieć jest cały czas widoczna. Problem nie działania tej sieci może być prozaiczny - sąsiad nie zapłacił rachunku, operator sieci kablowej UPC(tutaj na to wskazują DNSy) wyłącza usługę, router dalej pod prądem.
    Lub
    Doświadczenie podpowiada, że ta sieć jest złożona z dwóch urządzeń - modemu DOCSIS oraz routera WiFi. Być może modem został wyłączony lub jest uszkodzony(lub też kabel łączący te dwa urządzenia) - sąsiada nie ma, nie potrzebuje lub nie wie jak to naprawić, stąd brak dostępu do sieci.
    Nie wiem czy powinienem to mówić, ale spróbuj wejść na stronę http://192.168.1.1 , prawdopodobnie będzie pasować domyślny login i hasło(admin/admin, admin/puste, puste/admin, admin/epicrouter i inne) i tam możesz zobaczyć o co chodzi - ale dla nieobeznanej osoby będą to tylko nic nie znaczące ciągi cyferek.

I jeszcze raz podkreślam, nie masz racji jeśli chodzi o prawną stronę tego problemu..

0
  • #12 04 Mar 2011 17:35
    daria26
    Poziom 7  

dziekuje bardzo za odpowiedz :) nie mam zamiaru robic nadal z tego uzytku-bylo to tylko po to,gdyz z reguly jestem bardzo upartą osobą i poprostu : CHCIALAM WIEDZIEC :)

p.s. Nigdy mi sie nie zdazylo wyleciec z domu jak poparzona-NIE ZAMYKAJAC DRZWI.nigdy :)
    przy konfiguracji sieci bezprzewodowej w domu,czy gdziekolwiek nie robimy tego na wariackich papierach-jesli chcemy ją zabezpieczyc-zawsze mamy swiadomosc tego ze trzeba to zrobic :) bo po to są te zabezpieczenia-tak samo jak KLUCZE OD MIESZKANIA :)

0
  • #13 04 Mar 2011 17:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 04 Mar 2011 17:37
    piterus99
    Poziom 43  

Musisz zrozumieć, że teraz ludzie robią tak, żeby im działało, nie przejmując się banialukami typu szyfrowanie połączenia.
    Mógł też ktoś nie wiedzieć..

Życzę, żebyś nigdy nie zapomniała zamknąć mieszkania;)

EDIT: Skąd kolega wytrzasnął to twierdzenie? Połączenie sieci bezprzewodowej 4 może się tworzyć jak przekładasz kartę wifi między slotami, na pewno nie tworzy się od ilości tych samych ssidów.

0
  • #15 04 Mar 2011 17:44
    daria26
    Poziom 7  

Elektryk 32-tak dokladnie zalezalo mi wlasnie na tej sieci,gdyz miala najlepszą predkosc z wszystkich sieci jakie "fruwaja" dookola mnie :) problem nie ustapil nadal...
    piterus99- to juz niestety nie moja wina ze ktos jest nieuwazny....przewaznie zreszta jest tak,ze nie jest to odczuwalne dla sasiada,wiec nawet o tym nie wie ze ktos z nim jeszcze korzysta z jego lacza.no chyba ze jest jakims szpecem i sobie "wygrzebie" czyjas obecnosc.sadzac jednak po tak lekkomyslnym postepowaniu jakim jest nie zakladanie zabezpieczenia na siec,wnioskuje ze sasiad do specow nie nalezy :)

0
  • #16 04 Mar 2011 17:47
    piterus99
    Poziom 43  

Czasem takie sieci stawiane są specjalnie - ot po to, by złapać Twoje hasełka do nk, poczty czy gg. Także polecam uważać.

0
  • #17 04 Mar 2011 17:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 04 Mar 2011 17:59
    daria26
    Poziom 7  

w tym problem ze ja nie wiem ktory to sasiad :D

0
  • #19 05 Mar 2011 05:05
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Taa. Jak zwykle: http://prawica.net/node/1946

daria26 napisał:
    no chyba ze jest jakims szpecem i sobie "wygrzebie" czyjas obecnosc.
    - nie musi być "szpecem" - router pokazuje MAC'adresy kart z króre się z nim połączyły.
    Daria - spróbuj wejść na adres 192.168.1.1

P.S.
    Popraw pisownie: ogonki, kropeczki, duże literki...

0
  Szukaj w 5mln produktów