Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cieknący olej z silnika na sprzęgło ursus c360

04 Mar 2011 14:53 18739 23
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam problem z ursusem 360 od pewnego czasu cieknie mi olej na sprzęgło jestem pewien że cieknie od strony silnika i teraz pytanie do was w jaki sposób wymienić zaślepkę wałka rozrządu w jaki sposób ją zdemontować a potem nabić nową i odrzutnik. Ciągnik jest już rozpołowiony sprzęgło zdjęte i prawdopodobnie przyczyna tkwi w zaślepce lecz dla pewności wymieniam uszczelkę pokrywy i chciałbym też wymienić odrzutniki.
  • Pomocny post
    Specjalista Maszyny Rolnicze
    Starą zaślepkę wyrwij po prostu i nabij nową. Zdejmij odrzutnik z wału, kup pokrywkę z siedzeniem na zimering i uszczelniacz. Załóż i po kłopocie
  • Poziom 16  
    A jak ściągnąć ten odrzutnik ?
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Ja go po prostu brechą zdarłem. Trzeba uważać żeby założyć tylko za niego a nie za wał i żeby nie porysować powierzchni pod nim bo to z nią będzie współpracował uszczelniacz.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Od strony silnika olej nie może cieknąć na sprzęgło co najwyżej na koło zamachowe po zewnątrz, jeśli tarcze są mokre należy wymienić zimmering tulejkę i oringi od strony skrzyni.
    Myślę że poznał po kolorze oleju z czego się leje poza tym na bank widać to dokładnie po rozpołowieniu ciągnika.
    Jeśli mnie pamięć nie myli to od strony skrzyni do wymiany są dwa zimeringi i uszczelka pod pokrywą. Z tym że ten mały między wałkami to trochę więcej roboty.
  • Poziom 23  
    Witam O ile zmieści sie druga zaślepka na wałek rozrządu to , na nią nabij drugą i będzie Ok a jeżeli nie ma miejsca , do starej zaślepki przyspawaj starą śrubę lub pobijakiem , za pomocą tego ją wyciągniesz [ pobijak to takie cudo którym blacharze prostują wgniecenia w blachach aut ] . Co do odrzutnika ,pozostaje tylko użycie łyżki i delikatność , tak jak zaznaczyli koledzy wcześniej , poprostu ją zbić . Pozdrawiam Zbigniew
  • Poziom 16  
    Witam
    Źródło wycieku zlokalizowałem przez kolor i ubytki oleju z silnika części już kupiłem wiec jutro się do tego zabieram. A uszczelnienia na skrzyni też będą wymieniał skrzynia aktualnie jest remontowana dostała nowe wałki sprzęgłowy i stopnia i wałek przekaźnika więc uszczelnienia i łożyskowania będą nowe. Mam jeszcze jedno pytanie do was nie związane z tematem ale może ktoś mi to wyjaśni a więc chce wymienić tulejkę na wałku pośrednim w skrzyni biegów lecz co się okazało że po kupnie nowej wbiciu jej i próbie rozwiercenia tulejka obraca się wałku ( lekko wyrobiony) . Wszystko wykonuje ślusarz z racji braku rozwiertaka itp on dał mi propozycje kupienia materiału a on dorobi nową większą tulejkę wałek lekko splanuje tylko oryginalna tulejka buła przecięta nowa wykonana przez ślusarza nie będzie tego posiadał i pytanie czy nie będzie to w jakiś sposób przeszkadzało i po co te wcięcie w oryginale ?
  • Poziom 22  
    Nie będzie w niczym przeszkadzało. Przecinane jest dlatego że tuleje robią z blachy i łatwiej je nabić
  • Poziom 16  
    Witam
    Potrzebuje pilnie pomocy kupiłem cała nową pokrywę tylną z uszczelnieniem i tak odrzutnik wyrwałem i mam ogromy problem żeby założyć nową pokrywę czy są jakieś sposób jak powinno to przebiegać żeby nie uszkodzić uszczelniacza i całość działała poprawnie siedziałem dość długo dzisiaj i skończyło się to tym że przez przypadek uszkodziłem uszczelniacz więc jutro jadę po nowy. Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Przykładamy pokrywę do czopu wału który wcześniej zwilżamy olejem, jeśli mamy problem z "zadaniem się" oringa bierzemy mały śrubokręt bez ostrych krawędzi i delikatnie objeżdżamy w koło oringu( w ten sposób delikatnie nasuniemy na czop wału), powodzenia w montażu.
  • Poziom 16  
    A jak powinien wyglądać czop wału wał mam od 40-stki nie wiem jak to wygląda w 60-tce ale czop ma kilka rowków dookoła teraz usłyszałem że ten czop powinien być gładki i uszczelniacz wchodzi lekko tak wiec pytanie czy przy takim wale można założyć pokrywę z uszczelniaczem czy są różnice na czopach wału między 40 a 60 i czy przy takim wale można zamontować pokrywę z uszczelniaczem czy jednak muszę wrócić do starego rozwiązanie czyli odrzutnika.
  • Poziom 22  
    Te rowki to są od odrzutnika oleju (należy zdemontować z czopu wału)
    No właśnie to jest jedna z części odrzutnika na wale. Musisz ten pierścień z rowkami zdjąć pod nim jest powierzchnia pod uszczelniacz.
  • Poziom 16  
    A jak ściągną tą druga cześć odrzutnika ?
  • Poziom 22  
    Najlepiej podgrzać i sama zejdzie :)ale to trzeba umieć zrobić więc Panu polecam śrubokręt i młotek delikatnie zbijamy.
  • Poziom 16  
    Kurcze że od razu się temu lepiej nie przyjrzałem nic jutro spróbuje się tego podjąć. o efektach na pewno was poinformuje jak na razie dziękuje wszystkim za pomoc pozdrawiam
    Już napisałem wcześniej że ja zdjąłem to dosłownie łyżką do opon. Po trochu z kilku stron i zejdzie elegancko.
  • Poziom 11  
    Ja mam podobny problem ale z zimeringiem ,mam zamiar założyć odolejacz , fergusona się z tego nie zrobi .
  • Poziom 22  
    Odolejacz rozumiem do instalacji pneumatycznej.:D Pierścień zimmera należy umieć założyć a jeśli już chce sie wymieniać pokrywę z zimmeringiem to na pokrywę z odrzutnikiem oleju.:idea: Fergusona nei ale zetora czemu nie.
  • Poziom 11  
    Przepraszam za pomyłkę myślałem o odrzutniku oleju montowanym w silniku ursusa c 360 od strony skrzyni,na nowym ( uszczelniaczu ) jest niestety przeciek.
    Bo dokładnie chodzi o zamianę odrzutnika oleju na wale od strony sprzęgła na uszczelniacz w c-360 a nie żaden odolejacz.
  • Poziom 11  
    Dokładnie tak tylko odwrotnie wywaliłem uszczelniacz i dałem odrzutnik efekt zobaczę .
  • Poziom 16  
    Witam
    Teraz znalazłem chwilkę i udało mi się złożyć wszystko i tak jak było mówione a druga część zeszła dosyć łatwo łyżką od kół uszczelniacz wszedł lekko bez żadnego problemu dziękuje wszystkim za poradę i pozdrawiam