Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyczyszczenie poczty mail przez thunderbird

04 Mar 2011 15:13 4113 10
 • Poziom 9  
  Mam problem dotyczący poczty elektronicznej mianowicie
  po rozpoczęciu korzystania z poczty thunderbird stopniowo zaczęły mi znikać maile ze skrzynki pocztowej na o2 na którą wchodzę standardowo przez wpisanie adresu strony.
  Aktualnie wyczyściło mi praktycznie wszystkie wiadomości.
  Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt że od czasu do czasu stawia się nowy system a jeśli to zrobię utracę już wszystkie maile nawet z poczty thunderbird.
  Czy można coś zrobić żeby odzyskać je wchodząc normalnie na pocztę o2 ?? :cry::cry::?:
 • Użytkownik obserwowany
  A może są w koszu?
 • Poziom 9  
  Żeby było śmieszniej kosz też mi wyczyściło heh
 • Użytkownik obserwowany
  Jedyne wyjście to napisać po poczty o2 i się dowiedzieć czy jest możliwość u nich przywrócenia skasowanych wiadomości. Innego sposobu nie znam.
 • Poziom 35  
  Sprawdź w ustawieniach, czy nie masz ustawione żeby zachowywało maile po pobraniu serwera. Czasem jest tam ustawione aby po pobraniu poczty była ona usuwana z serwera, ale można to łatwo zmienić.

  Nie odzyska to Twoich wiadomości, ale zapobiegnie powtórzeniu problemu w przyszłości.
 • Poziom 10  
  Dokładnie, sprawdź, czy mam zaznaczoną opcje, żeby zachowywał kopie wiadomości na serwerze. Zobacz również czy nie masz ustawione, żeby przetrzymywał je na serwerze np. 7 dni,a później je usuwał. Poza tym, jest całkiem przyjemny program do Thunderbirda, który wykonuje backup całego profilu, łącznie z wiadomościami, szablonami, kontaktami itd. Robisz sobie takiego backupa raz na jakiś czas, plik wyjściowy nagrywasz na pendriva i po kłopocie. Nawet jak padnie Ci system, to korzystając z tego backupa nie tracisz nic z poczty. Instalujesz na nowym systemie Thunderbirda, uruchamiasz ten programik i on sam przywraca Ci konto pocztowe. Program nazywa się MozBackup
 • Poziom 9  
  Napisałam do biura obsługi klienta o2 i czekam na odpowiedź
  Co do ustawień to od chyba 3 lat mam ten sam adres pocztowy i nigdy nic nie znikało dopóki nie zainstalowałam programu pocztowego.
  Dzięki za program MozBackup :D właśnie zrobiłam kopię :D
 • Poziom 10  
  Nie ma za co :) Jak dostaniesz odpowiedź z biura obsługi, to jeśli możesz to się podziel, chętnie się dowiem, czy w razie takich przypadków mogą służyć pomocą. Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Pewnie że się podzielę tym co mi odpisali :D
  a więc cytuję odp. kogoś z biura o2:
  "....sposób ściągania wiadomości jest w tym wypadku poprawny i jest to błędna konfiguracja programu pocztowego który nie pozostawia kopii wiadomości na serwerze...."
  wychodzi więc na to że muszę nieco pogrzebać w progr. pocztowym i może w końcu znajdę błędzik :idea::idea:

  Swoją drogą bardzo szybko się sprężyli z odpisaniem hihi
 • Poziom 10  
  To faktycznie, bardzo szybko odpisali. Ale jeśli chodzi o samą odpowiedź, to mniej więcej czegoś takiego się spodziewałem. Ustawienia Thunderbirda, które trzeba sprawdzić: Narzędzia-Konfiguracja kont-zakładka konfiguracja serwera. Tam znajdziesz opcje do zaznaczenia pozostaw kopie wiadomości za serwerze i poniżej możesz określi czy ma zostawiać przez określony czas, czy też aż do momentu jak nie zostanie usunięta przez użytkownika. Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Dzięki wielkie angelus jeszcze raz. Faktycznie program pocztowy usuwał mi wiadomości po dwóch tygodniach więc teraz sprawa wyjaśniona ;) ;)