Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Platforma n - kłopot natury technicznej i prawnej

04 Mar 2011 15:28 2713 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    wyrobekj napisał:

...Proszę zatem o pomoc - jest w końcu możliwa taka podmiana dekodera czy też nie...

Witam, niestety taka podmiana nie jest możliwa (parowanie karty z dekoderem)
  • Poziom 24  
    Nie, parowania w żaden sposób nie obejdziesz.

Poza tym, tunery na Allegro (szczególnie te z dyskiem) są kradzione. Nigdy nie były sprzedawane przez "n", więc jakim cudem ktoś mógł wejść w ich legalne posiadanie?
    Inaczej z tymi białymi, używane i odnowione trafiły do sprzedaży z kartą TNK HD, jednak i tu występuje parowanie, więc z kartą "n' nie ruszy.

O konieczności przedłużania umowy słyszę pierwszy raz, nie słyszałem także aby ktoś miał tego typu problemy. Zaznaczam, że nie jestem i nie byłem abonentem "n"-ki.
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    wyrobekj napisał:
    A czy da się ten problem w jakikolwiek inny sposób rozwiązać? Jakiś pomysł?

Jest jedyna możliwość wymiany - nowy tuner i karta i nowa umowa jeśli uda się rozwiązać poprzednią. Obawiam się że i tak obciążą za uszkodzony terminal to w ich stylu.

Nie ma takiej możliwości. 3 kanały BBC masz W Cyfrze+. Nie rozumiem skąd takie parcie na nie - nic szczególnego.

Sprzedawano też te tunery. Tyle że po wygaśnięciu abonamentu są bezużytecznymi pudłami.

Co do zagrywek ze zmuszaniem do przedłużania abonamentu to n'ka z tego niestety słynie. Wiele osób było zaskakiwanych że ITI z a nich przedłużyło już umowę...
    Tak robią bo w sumie ta platforma niczego sensownego nie oferuje - i większość po zakończeniu umowy żegnało się z n'ką. Od pewnego czasu te pożegnania są niestety z ciągnącym się niesmakiem. Generalnie tak postępuje potencjalny bankrut.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    wyrobekj napisał:
    Czyli jeżeli z mojej winy dojdzie do wymiany dekodera, to nie tylko zapłacę za to, ale jeszcze będę musiała podpisać umowę na kolejnych 15 miesięcy.
    Dzwoniłam do UOKiK i powiedzieli, ze to niezgodne z prawem w Polsce, ale na Platformie n taka informacja ode mnie nie zrobiła żadnego wrażenia. Jednym słowem, albo podpiszę umowę z tą klauzulą, albo nie będę miała BBC.

Poproś UOKiK o jakieś pisemne potwierdzenie, że to niezgodne z prawem (mail z paragrafem powinien wystarczyć) i podpisz umowę. Jeśli zdarzy się sytuacja, o którą się boisz, to zapłacisz za uszkodzony sprzęt (nie masz wyboru- jeśli to z Twojej winy, np. uszkodzenie mechaniczne-upadek), dostaniesz nowy sprzęt i podziękujesz Nce, w momencie, gdy skończy się czas umowy. Wyślesz poleconym (za potwierdzeniem odbioru) wypowiedzenie, dołączając pismo z UOKiK-u lub powołując się na paragraf jaki podali.

Z takimi papierami Nka do sądu nie pójdzie...

PS. Jeśli się zdecydujesz- Opisz na forum- przyda się innym ;)
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    Nie pójdzie ale abonent dostanie pisemko z żądaniem zapłaty za uszkodzony terminal oraz za należny abonament. Potem skierują zaocznie do sądu i sprawa będzie już o komornika. Sprawy o wierzytelności odbywają się bez obecności dłużnika.

I jeszcze jedno N'ka to BMW (bierna, mierna ale wierna) tuba propagandowa obecnego rządu. Próba walki z platformą słusznie polityczną będzie skazana na niepowodzenie (przewlekanie sprawy, koszty itd...). Tym bardziej jak odpowiednio manipulując w reklamach wprowadzają w błąd potencjalnych nabywców N'ki (wszystkie, w kontekście, kanały BBC tylko w N'ce co nie jest prawdą i T'nK które jest konieczne posiadaczom telewizorów LCD by odbierać naziemną telewizję cyfrową).

Bardziej zaboli odstraszanie naiwnych od tych naciągaczy.