Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prad siatki w lampie typu ECC82

Bar 08 Mar 2011 21:51 5404 32
  • #31 08 Mar 2011 21:51
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

Tyle że dla producenta w Chinach czy w ZSRR właśnie ECC82 będzie dziwolągiem.
    6N1P jest w sumie lepszą w osiągach lampą od ECC82 jaki ECC88.

ZSRR i Chiny nie produkowały lamp. ECC81 i ECC82 (uznali je za niezbyt atrakcyjne dla nich) za to ich typoszereg novalowych podwójnych triod to 6N1P, 6N2P (odpowiednik 6CC41, analog ECC83), 6N3P (2C51, 6CC42), 6N5P (wersja 6N1P z siatką ze zmiennym skokiem jak w selektodach), 6N6P, 6N14P (ECC84), 6N15P (ECC91) 6N23P (ECC88), 6N24P (odpowiednik ECC189 - czyli z siatkami o zmiennym skoku - większa dynamika ARW...)....

Inne typy zwłaszcza obecnie nowo wdrożone to analogi pierwowzorów. Kwestia na ile zgodne oryginałem. Typy produkowane masowo w latach świetności lamp nie wymagały na nowo projektowania. To ważny argument.
    Jeszcze raz liczący się producenci to Rosja i Chiny.

• #32 08 Mar 2011 22:21
    Rzuuf
    Poziom 43  

Ten temat jest dziwolągiem.
    Projektem zajmuja się fachowiec(?), którego pojęcie o projektowaniu jest "umiarkowane" (pierwsza konstrukcja?).
    Rezultat nie jest technicznie określony - jedyne wymaganie, że ma być użyta lampa (przypadkowa? - brak uzasadnienia, dlaczego lampa, dlaczego taka, dlaczego takie napięcie ...).
    Projektowana seria - w tysiącach sztuk - nie uwzględnia możliwości negocjacji ceny elementów, w tym lamp. A jak z serwisem pogwarancyjnym?
    Czyżby to społeczność Elektrody miała być tym murzynem do czarnej roboty?
    I ten temat powierzył WIELKI producent komuś, kto podpiera się Elektrodą, zamiast być autorytetem dla uczestników tego Forum?
    Bardzo dziwne ...

• #33 08 Mar 2011 23:22
    Bar
    Poziom 10  

Witam,

Nie jest to moja pierwsza konstrukcja ani pierwszy projekt...
    Zaczalem ten temat aby dowiedziec sie czegos o pracy lampy malej mocy w nietypowej aplikacji. Dokladnie chodzilo mi o czas pracy i dopuszczalny prad / moc strat siatki.
    Temat zszedl na poboczny tor dlaczego wybralem ECC82...
    Jest duzo powodow zwiazanych z produkcja na duza skale, wzgledow praktycznych i marketingowych... nie bede tego tematu rozwijal poniewaz nie chce jeszcze bardziej odciagac dyskusji od pierwotnego tematu.
    Po za tym nie uwazam sie za utorytet, nie mnie to oceniac... na samym poczatku dyskusji zaproponowalem, ze mozemy zaczac nowy watek zwiazany z konstrukcja preampu mikrofonowego i nadal jestem gotow podzielic sie doswiadczeniem jakie zdobylem pracujac w AMS-NEVE...

Wydaje mi sie, ze o to chodzi... ja chcialem skorzystac z doswiadczen jakie maja uczestniczy tego forum... to byl powod dlaczego napisalem pierwszy post...