Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

immergas nike mini-mruga 鄴速a kontrolka

04 Mar 2011 20:03 4206 9
  • Poziom 8  
    Witam.Posiadam piec gazowy immergas nike mini typ B11BS i od pewnego momentu zauwa篡貫m, 瞠 piec ma k這pot z nagrzaniem wody tzn. dogrzewa do temperatury ok 35-40 st. i wy陰cza si i w闚czas zaczyna mruga 鄴速a kontrolka.Po chwili tj ,ok 5-6 min lub nawet szybciej kontrolka ga郾ie i piec uruchamia si ponownie i tak kilka razy, a problem ust瘼uje. Dzieje si to zar闚no na c.u.w jak i na c.o. S dni 瞠 piec za陰cza si bez problemu.Wed逝g instrukcji najprawdopodobniej uleg豉 awarii sonda ntc. Nie wiem, w kt鏎ym miejscu sonda jest zamontowana, poniewa w/g schemat闚 jakie s w instrukcji, a dok豉dnie s dwa, na jednym pokazane jest, 瞠 znajduje si w cz窷ci frontowej pieca blisko zaworu tr鎩dro積ego a na drugim mi璠zy zbiornikiem wyr闚nawczym a palnikiem.Nadmieniam, 瞠 te czujniki s do siebie podobne, kszta速u pastylki z wsuwkami na przewody.Je郵i kto zna bli瞠j temat prosz o pomoc.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Tak jak napisa貫, sonda NTC od strony CO do wymiany.
  • Poziom 13  
    Sprawd, czy kabelek do sondy ma dobre styki na z陰czu, przeczy嗆.. Jak nic nie da wymiana...
    Tylko spu嗆 wod...
  • Poziom 8  
    Dzi瘯i panowie za dobre rady.Faktycznie, przyczyn usterki by豉 wadliwie dzia豉j帷a sonda ntc.Wymieni貫m j za jedyne 87,50 PLN- jest to cena czujnika z wysy趾 ze sklepu internetowego.Podj掖em si wymiany samodzielnie, bo cena za t us逝g jak mi zaproponowa serwisant doprowadzi豉 mnie do b鏊u g這wy, mianowicie 280 PLN.Nie uwa瘸cie,瞠 to lekka przesada? I jeszcze jedno, nie wiem dlaczego nie zbyt pochlebnie 闚 "fachowiec" wyra瘸 si o forum elektroda.Jak my郵icie dlaczego? Zostawiam to bez komentarza. Jeszcze raz dzi瘯i.
  • Poziom 13  
    jozek196420 napisa:
    Dzi瘯i panowie za dobre rady.Faktycznie, przyczyn usterki by豉 wadliwie dzia豉j帷a sonda ntc.Wymieni貫m j za jedyne 87,50 PLN- jest to cena czujnika z wysy趾 ze sklepu internetowego.Podj掖em si wymiany samodzielnie, bo cena za t us逝g jak mi zaproponowa serwisant doprowadzi豉 mnie do b鏊u g這wy, mianowicie 280 PLN.Nie uwa瘸cie,瞠 to lekka przesada? I jeszcze jedno, nie wiem dlaczego nie zbyt pochlebnie 闚 "fachowiec" wyra瘸 si o forum elektroda.Jak my郵icie dlaczego? Zostawiam to bez komentarza. Jeszcze raz dzi瘯i.

1. bo sam naprawi貫 dzi瘯i temu forum
    2. ja za sond kupion w serwisie Imergasa bodaj瞠 w υdzi da貫m ko這 40 z.
    280 to faktycznie przesada albo ja za ma這 bior :]
  • Poziom 13  
    Piotr77777 napisa:
    280 to faktycznie przesada albo ja za ma這 bior :]

mo瞠 najwy窺zy czas aby sobie dolicza za dojazd :)
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mia貫m identyczny problem. Po wymianie sondy i uzupe軟ieniu instalacji wod wylewa si ona przez odpowietrznik na pompie, oczywi軼ie po uruchomieniu pieca. Ci郾ienie w instalacji spada. Czy to wina z貫go odpowietrzenia?
    Wina uszkodzonego odpowietrznika.
  • Poziom 11  
    Sprawd ci郾ienie w naczyniu wyr闚nawczym.