Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RENAULT Premium DCI 420 błędy EECU - zapłon

04 Mar 2011 21:48 5281 3
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Samochód sprowadzony z Francji DCI 420 EURO 3 ma błędy EECU:
    0 00 636 08 002
    0 00 636 08 004
    0 00 636 03 003
    0 00 636 03 004

Drugie pytanie o ustawienie pompy wysokiego ciśnienia na znaki:
    pompa BOSCH nr 0445020013.
    - wiem że to zawiły problem, ale proszę podać ile ząbków od znaku (1-6) na kole zamachowym w stosunku do kreski w pompie.
    Autko zapala nie najgorzej, ale nie pracuje równo. Ciśnienie szyny CR poprawnie około 650- 900 bar, listwa nie przecieka na zaworze nadciśnienia mechanicznym i regulacja ciśnienia pompy pracuje.
    Serdeczne dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Robiłem w tym tygodniu Premiumkę z usterką centralnego zamka, ale z ciekawości podejrzałem ustawienie znaków. Pompa była o takim numerze jak Twoja.
    U mnie znak na pompie (kreska) dokładnie pasowała ze znakiem 1-6 na kole zamachowym. Silnik pracował bez problemów.

Co do kodów błędów, musisz liczyć że jakiś serwisant się pojawi i pomoże, bo ja dostępu do takich informacji nie mam. Obiło mi się jedynie o uszy, że błędy 636 08 XXX dotyczą wtryskiwaczy. Ale to nic pewnego.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Czujnik prędkości pompy odwrócenie biegunów lub sygnał przerwany, i niezgodność ustawienia pompy z kołem zamachowym(przesunięcie fazy lub sygnał niewiarygodny)
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Dziękuję koledzy, - ten znak u mnie też się tak pokrywał i przestawiłem go o 7 kresek( bo taką informację otrzymałem telefonicznie od innego speca), ale to nic nie dało - błąd pozostał. Ale jak powiadasz "smilox" ma być (1-6 w kreskę) to tak zrobię, tylko szkoda że nie spojrzałeś na zawory czy 1 cylinder był na początku pracy czy szósty. Ale to sobie już sam dojdę bo przedtem był u mnie dla szóstego i było źle, więc zgram z pierwszym tłokiem i zobaczę co z tego wyjdzie.
    A czy kolega "miszagrom" posiada listę kodów - to bym mógł wymienić się na kody do innego autka lub inne propozycje.